Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Dwóch żołnierzy z Brzegu i Wrocławia podejrzewanych o fałszowanie certyfikatów covidowych zostało zatrzymanych.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu prowadzi śledztwo w sprawie wystawiania fałszywych certyfikatów covidowych. W związku ze sprawą Żandarmeria

Dwóch żołnierzy z Brzegu i Wrocławia podejrzewanych o fałszowanie certyfikatów covidowych zostało zatrzymanych.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu prowadzi śledztwo w sprawie wystawiania fałszywych certyfikatów covidowych. W związku ze sprawą Żandarmeria Wojskowa zatrzymała pięć osób, w tym trzech cywilów i dwóch wojskowych.

Jak informuje RMF24.pl, zatrzymani wczoraj (10.01) żołnierze służyli w 1. Pułku Saperów w Brzegu oraz Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Pozostałe trzy osoby to cywile.

„Wydział Żandarmerii Wojskowej we Wrocławiu w toku śledztwa, wszczętego na podstawie materiałów własnych, zatrzymał 5 osób – 2 żołnierzy i 3 osoby cywilne. Zatrzymania miały miejsce na terenie województw łódzkiego, małopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. W ramach prowadzonych czynności procesowych żołnierze Żandarmerii Wojskowej przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych, zabezpieczyli przedmioty mogące stanowić dowody w sprawie, zabezpieczyli tymczasowo znaczne ilości gotówki oraz doprowadzili podejrzanych do prokuratury. Zatrzymani podejrzani są o czyny z art. 228 § 3 kk, art. 271 § 3 kk i art. 286 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk. Grozi im za to kara pozbawienia wolności do lat 10. Sprawa jest rozwojowa” – informuje ppłk Artur Karpienko, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej.

Śledczy nie ujawniają szczegółów na tym etapie postepowania, ale prokuratura zapewnia, że osób podejrzewanych o udział w procederze jest znacznie więcej.
Przypomnijmy, że unijne certyfikaty covidowe posiadają trzy statusy: osoby zaszczepionej, osoby z ujemnym wynikiem testu na Covid-19 oraz ozdrowieńca. Ważność certyfikatu zależy od danego statusu i pozwala na swobodne przemieszczanie się miedzy państwami. Weryfikacja certyfikatów jest wykorzystywana np. podczas odprawy na lotnisku.

Źródło www.brzeg24.pl Foto Archiwum

849
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 22 stycznia o godzinie 04:00 służby ratunkowe dostały powiadomienie o wypadku w Jełowej na ulicy Starodworcowej . Auto wpadło do rowu z...

Z ostatniej chwili

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj (21.01) na drodze powiatowej nr 1179O pomiędzy Gierszowicami a wiaduktem kolejowym.

Wiadomości

Wczoraj (20.01), tuż przed północą doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Małujowicach. Ogień objął więźbę dachową i znaczą cześć

Z ostatniej chwili

Nierozważne wyrzucanie popiołu może zakończyć się pożarem i stratami materialnymi. Przekonali się o tym mieszkańcy ul. Kościuszki w Brzegu.