Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Duże brawa dla dzielnicowego z Krapkowic

Przede wszystkim pomocą, tam gdzie jest ona aktualnie potrzebna. Potwierdzenia tych słów

Duże brawa dla dzielnicowego z Krapkowic

Czym tak naprawdę jest służba dzielnicowego?

Przede wszystkim pomocą, tam gdzie jest ona aktualnie potrzebna. Potwierdzenia tych słów nie trzeba szukać daleko. W przedświąteczną sobotę, dzielnicowy z Krapkowic, dotarł do starszego małżeństwa, które przebywało w izolacji. Jak się szybko okazało, starsi Państwo nie mieli żadnych zapasów żywności ani też nikogo w okolicy, kto mógłby zrobić dla nich zakupy. Z pomocą natychmiast ruszył dzielnicowy. Policjant z własnej inicjatywy zakupił żywność i inne potrzebne artykuły.

Policjanci po raz kolejny dali przykład zaangażowania i troski o los drugiego człowieka oraz empatii godnej naśladowania. W przedświąteczną sobotę, w trakcie służby na terenie Krapkowic, dzielnicowy dotarł do starszego małżeństwa, które przebywało w izolacji w związku z zarażeniem koronawirusem.

Jak się szybko okazało, starsi Państwo nie mieli żadnych zapasów żywności ani też nikogo w okolicy, kto mógłby zrobić dla nich zakupy. Z pomocą natychmiast ruszył dzielnicowy. Policjant z własnej inicjatywy zakupił żywność i inne potrzebne artykuły. Dzielnicowy, który bez wahania wyciągnął pomocną dłoń, chce pozostać anonimowy. Mówi, że to właśnie na takich gestach polega jego służba.
Od początku trwania epidemii, krapkowiccy policjanci, wykonują wiele obowiązków związanych z przepisami wprowadzonymi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. To nie tylko kontrola przestrzegania sanitarnych obostrzeń, czy sprawdzanie mieszkańców przebywających na kwarantannie należą do ich zadań. To przede wszystkim pomaganie tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

Źródło KPP Krapkowice

2927
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Policjanci ze Zdzieszowic - już następnego dnia od rozboju - zatrzymali podejrzewanego 21-latka.

Z ostatniej chwili

Policjanci z Krapkowic zatrzymali 41-latka, który spowodował kolizję i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Mężczyzna wyjeżdżając z parkingu jednego z marketów przy ul. Ligonia...

Z ostatniej chwili

Nieostrożna jazda kierowcy bmw mogła skończyć się tragedią w Krapkowicach.

Z ostatniej chwili

Na trasie Krapkowice - Prudnik czyli DW 409 o godzinie 12:41 doszło do zderzenia dwóch