Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Dobry występ motocyklistów HAWI Racing Team w Piekoszowie. Patryk Kuleszo zakwalifikował się do ścisłej kadry narodowej enduro.

Polska runda Mistrzostw Europy Enduro odbyła się w miniony weekend w

Dobry występ motocyklistów HAWI Racing Team w Piekoszowie. Patryk Kuleszo zakwalifikował się do ścisłej kadry narodowej enduro.

Polska runda Mistrzostw Europy Enduro odbyła się w miniony weekend w Piekoszowie koło Kielc, a towarzyszyły jej rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Dwudniowe zawody zostały przeprowadzone w formule klasycznego enduro. Motocykliści poruszali się po 75-kilometrowej trasie, ze stromymi podjazdami i zjazdami, śliskimi trawersami, jazdą po kamieniach i korzeniach oraz przeprawą przez rzeczkę, którą każdego dnia pokonywali trzykrotnie z wyjątkiem pucharowiczów, którzy jechali tylko dwa okrążenia. Po drodze riderzy zaliczali próby specjalne – testy extreme, cross oraz enduro, gdzie walczyli o uzyskanie jak najlepszych czasów przejazdów. Rywalizacja toczyła się w trudnych warunkach pogodowych. Było pochmurnie i zimno, a w sobotę zawodnikom towarzyszyły opady deszczu, co spowodowało, że jazda przebiegała głównie po błotnistym podłożu. Do imprezy przystąpiło 160 motocyklistów rywalizujących w Mistrzostwach Europy, 32 zmagało się w Mistrzostwach Polski, a 41 walczyło w rozgrywkach pucharowych. W zawodach wystartowali reprezentanci opolskiego HAWI Racing Team.

Patryk Kuleszo w pierwszym dniu jechał jak natchniony uzyskując dobre czasy na próbach, co zaowocowało wybornym trzecim miejscem w europejskiej klasie Junior E1. Nazajutrz było nieco gorzej i musiał zadowolić się ósmą lokatą. Ostatecznie w międzynarodowej stawce zawodników zajął 5. miejsce w swojej klasie oraz wykazał się drugim wynikiem w Generalce spośród wszystkich Polaków jadących pod egidą PZM. Motocyklista opolskiego klubu po rozegranych trzech rundach FIM European Enduro Championship zajmuje 6. lokatę w klasie Junior E1.

Natomiast w krajowej rywalizacji w klasie Junior nie znalazł pogromcy, zwyciężając przed Dawidem Babiczem (KS Rega MX Robczyce) i Dawidem Domańskim (KTM Novi Korona Kielce), zaś w Generalce został sklasyfikowany na trzecim miejscu za Łukaszem Kurowskim (SMF / Słowacja) i Aleksandrem Bracikiem (KTM Novi Korona Kielce).

Dzięki dobrej dyspozycji i osiągniętym wynikom młody motocyklista opolskiego klubu został powołany do kadry narodowej enduro na finałową rundę Mistrzostw Europy w holenderskim Hellendorn, która odbędzie się od 1 do 3 października br.

W zmaganiach Mistrzostw Polski z dobrej strony pokazał się Jakub Kucharski, który w mocnej klasie E2/E3 zajął czwarte miejsce za Kurowskim, Bracikiem i Baklarzem (BKM Bielsko-Biała).

HAWI RACING TEAM osiągnął znakomity wynik w rywalizacji zespołów sponsorskich, triumfując przed mocną ekipą KTM Novi Korona Team Piekoszów. Pod nieobecność Jakuba Kowalskiego i Andrzeja Hawryluka opolski zespół sponsorski udanie zasilił Wojtek Latała z SM Panda Racing, któremu partnerowali Patryk Kuleszo i Kuba Kucharski.

W klasyfikacji sezonu liderem w klasie Junior jest Kuleszo i jednocześnie zajmuje on trzecią lokatę w Generalce, zaś Kucharski okupuje szóstą lokatę w klasie E2/E3. Ponadto Jakub Kowalski jest na piątej pozycji w klasie Junior. Z kolei HAWI RACING TEAM ma znaczną przewagę punktową nad swoimi rywalami i pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrzowski w klasyfikacji zespołów sponsorskich.

Finałowe rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, kończące tegoroczną rywalizację enduro zostaną rozegrane 23 i 24 października w Połczynie Zdroju.

fot. Piotr Kumiec

458
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

W dniach 5-7 listopada we Włoszech (Turyn) odbyły się Mistrzostwa Świata Pole Art

Sport

W dniach 6-7 listopada 2021 r. w Hali Sportowej "Tęcza" przy Szkole Podstawowej nr

Z ostatniej chwili

Około godziny 07;00 na ulicy Armii Krajowej w Opolu przy styku z ulicą Doubois'a

Z ostatniej chwili

Do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego ze skuterem doszło w środę,