Cuprum ponownie lepsze od Stali

Siatkarze Stali Nysa nie zdołali zrewanżować się Cuprum Lubin

Siatkarze Stali Nysa nie zdołali zrewanżować się Cuprum Lubin za porażkę na własnej hali. W sobotę w Lubinie miejscowi wygrali 3:2 (25:20, 23:25, 25:23, 14:25, 15:10).

W pierwszej partii miejscowi kontrolowali grę, prowadząc dwoma – trzema punktami. W końcówce, głównie przez błędy siatkarzy Stali, powiększyli przewagę, wygrywając do 20. Seta zakończył atakiem ze środka Dawid Gunia.

Znacznie lepiej wychodziła gra Stalowcom w kolejnych dwóch setach. W drugim udało się wygrać do 23 i wyrównać stan spotkania. Tradycyjnie ciężar ataku wziął na siebie Tunezyjczyk Wassim Ben Tara, ważne punkty blokiem zdobyli Mustapha M’Baye z Marcinem Komendą, a przy zagrywce Łukasza Łapszyńskiego Stal odrobiła straty, doprowadzając do remisu 17:17. W ostatniej piłce znów dobrze w polu zagrywki zaprezentował się Łapszyński. Piłka wróciła na stronę Nysan, a akcję zakończył skutecznym atakiem Bartosz Bućko.

Trzecia partia z kolei to wygrana Cuprum do 23, jednak po wyrównanej walce niemal do końca. Od stanu 23:23 Wojciech Ferens dwukrotnie punktował i to jego zespół wyszedł na prowadzenie 2:1.

Jeszcze lepszy kawałek siatkówki mogliśmy obejrzeć w czwartym secie. Tym razem mocnym uderzeniem rozpoczęli przyjezdni, wychodząc szybko na pięciopunktowe prowadzenie (8:3) i sukcesywnie je powiększając. Słabo w ataku grał lider Cuprum Roland Jimenez, błędy w przyjęciu zaczął popełniać Nikołaj Penchev. Stal wygrała do 14 i doprowadziła do ósmego tie breaka w tym sezonie.

Niestety był to też ósmy przegrany tie break. Stalowcy od początku nie istnieli na boisku. Jeszcze przed zmianą stron (przy stanie 8:3 dla Cuprum) Ben Tara został zablokowany dwa razy, a Łapszyński zaatakował w aut. Przy stanie 10:4 Stal wzięła czas, udało się nieco nadrobić stratę (14:10), jednak ostatecznie gospodarze wygrali do 10.

MVP spotkania został wybrany rozgrywający Miguel Tavares Rodrigues. Najlepiej dla Stali punktował Ben Tara (21), 18 punktów dorzucił Bućko, 12 Łapszyński. Dla Cuprum najwięcej punktów (15) zdobył Ferens.

Po tym zwycięstwie Cuprum zajmuje 11 miejsce, z 25 punktami na koncie. Stal jest trzynasta (17 punktów). Jeden zdobyty punkt pozwolił Stali na zachowanie 10 punktów przewagi nad ostatnim MKS-em Będzin.

W pozostałych dotychczas rozegranych spotkaniach 23 kolejki PlusLigi Warta Zawiercie pokonała w piątek MKS Będzin 3:2, Czarni Radom przegrali 1:3 z Vervą Warszawa, a Jastrzębski Węgiel wygrał na wyjeździe z GKS-em Katowice 3:2.

850

Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki

Po blisko 3-godzinnym, zaciętym spotkaniu w Warszawie zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. ZAKSA walczyła do końca, niestety finalnie

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała zdobył Puchar Polski po 15 latach przerwy.

Mimo udanego początku w spotkaniu w meczu 26. kolejki PlusLigi musieliśmy uznać wyższość Trefla Gdańsk, goście wygrali 3:1.