Chemik pierwszym finalistą Pucharu Polski.(Zdjęcia)

W Nysie trwa turniej finałowy Tauron Pucharu Polski siatkarek. W meczu otwierającym imprezę Chemik Police zmierzył się z Budowlanymi Łódź.

W Nysie trwa turniej finałowy Tauron Pucharu Polski siatkarek. W meczu otwierającym imprezę Chemik Police zmierzył się z Budowlanymi Łódź.

Zgodnie z oczekiwaniami górą były Policzanki, wygrywając 3:1.

W pierwszej partii Łodzianki dzielnie stawiały opór do stanu 14:14. Chemik na prowadzenie wyszedł po ataku Agnieszki Korneluk (17:16). Końcówka należała już do Policzanek. Po bloku i ataku Korneluk było 23:18. Do piłki setowej doprowadziła Martyna Czerniańska, a seta zakończyła blokiem Iga Wasilewska.

Zawodniczki Grot Budowlanych wróciły na boisko mocno zmotywowane. Co prawda Chemik od początku drugiej partii prowadził, jednak końcówka należała do siatkarek z Łodzi. Wspaniałą serię miała Monika Fedusio i to główniej jej zespół może zawdzięczać wygraną. Przyjmująca reprezentacji Polski wyrównywała na 22:22, 23:23 i doprowadziła do piłki setowej (24:25). Set zakończył się wynikiem 24:26.

Trochę bez historii był set trzeci. Od stanu 8:8 na boisku dominował Chemik. Na 10:8 blokowała Łukasik, chwilę później atak Julii Kąkol został zablokowany przez Jovanę Brakocevic i Igę Wasilewską. Na 14:10 punktowała Czyrniańska. Szkoleniowiec Budowlanych Maciej Biernat wziął czas. Partię atakiem skończyła Maira Cipriano.

Czwarty set okazał się ostatnim tego spotkania, co oznacza, że wygrał zespół z Polic. I tu już nie widzieliśmy wiele walki. Siatkarki Budowlanych co prawda prowadziły jeszcze 5:3, po bloku Lisiak na Brakocevic. Jednak później Brakocevic, Korneluk i Czyrniańska powiększały przewagę, ale ich zespół wygrał do 16.

Nagroda dla MVP spotkania powędrowała do środkowej Chemika Agnieszki Korneluk.

Drugi półfinał, pomiędzy Developresem Rzeszów, a ŁKS-em Łódź, ma się rozpocząć o godzinie 18:00.

Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:19, 24:26, 25:19, 25:16)

Chemik: Korneluk, Brakocevic-Canzian, Fabiola, Wasilewska, Łukasik, Czyrniańska, Stenzel (libero) oraz Cipriano, Połeć, Sikorska, Kowalewska.
Budowlani: Pol, Lisiak, Łazowska, Kąkol, Durul, Fedusio, Łysiak (libero) oraz Polak, Sobolska, Kazała.

965

Wiadomości

Chęć szybkiego wzbogacenia się – to sprawiło, że mieszkaniec Nysy dał się oszukać. W zaledwie kilka dni stracił oszczędności swojego życia.

Niecodzienną niespodziankę sprawili uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu siatkarze Grupy Azoty ZAKSA

Sezon 2023/2024 PlusLigi kończymy na 10. miejscu. W meczu rewanżowym w Bełchatowie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:2, jednak

W fazie przygotowań dobę miał zaplanowaną co do minuty. Sporą jej część wypełniały treningi i przygotowywanie z aptekarską precyzją posiłków.