Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Busem przewoził 900 litrów oleju napędowego bez zgłoszenia w SENT.

Na autostradzie A4 funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali samochód dostawczy, w którym nielegalnie przewożono

Busem przewoził 900 litrów oleju napędowego bez zgłoszenia w SENT.

Na autostradzie A4 funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali samochód dostawczy, w którym nielegalnie przewożono 900 litrów oleju napędowego.
Przewóz towarów wrażliwych i obrót paliwem opałowym podlega zgłoszeniu w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT).
Za niezgłoszenie w rejestrze SENT przewożącemu olej grożą wysokie sankcje finansowe.
Pod koniec grudnia 2021 r. na odcinku autostrady A4 funkcjonariusze opolskiej KAS zatrzymali do kontroli samochód dostawczy. Po otwarciu części ładunkowej pojazdu mundurowi znaleźli zbiornik typu mauzer zawierający 900 litrów oleju napędowego. Kierowca nie posiadał przy sobie dokumentów przewozowych, nie miał numeru referencyjnego SENT ani dokumentu potwierdzającego zakup towaru. Twierdził, że zakupił paliwo w okolicach Wrocławia i wykorzysta je na własne potrzeby.

Mundurowi pobrali próbkę paliwa i przebadali jego właściwości w laboratorium mobilnym. Następnie zabezpieczyli zbiornik.

Za nieposiadanie dokumentów przewozowych i niezgłoszenie towaru w systemie SENT przewoźnikowi grożą kary finansowe.

Postępowanie w sprawie prowadzi Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu.


Monitorowanie przez Krajową Administrację Skarbową drogowego i kolejowego przewozu tzw. „towarów wrażliwych” oraz obrotu paliwami opałowymi odbywa się w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT).

KAS przypomina o obowiązkowym zgłoszeniu przewozu do elektronicznego rejestru SENT oraz jego uzupełnianiu i aktualizacji.

Źródło i Foto KAS Opole

1760
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Funkcjonariusze opolskiej KAS znaleźli marihuanę i haszysz u mężczyzny podróżującego z Holandii.Za posiadanie nawet niewielkich ilości

Wiadomości

Funkcjonariusze opolskiej KAS pomogli kobiecie, której samochód uległ uszkodzeniu podczas jazdy autostradą A4.Dzięki funkcjonariuszom

Wiadomości

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała 2 podmioty z grupy kapitałowej z branży transportowo-logistycznej.

Wiadomości

Funkcjonariusze opolskiej KAS zlikwidowali cztery nielegalne salony gier, które działały na