Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Blisko 50 policjantów poszukiwało trzech nastoletnich chłopców. 12, 13 i 15-latek na noc nie wrócili do domu.

Blisko 50 policjantów było zaangażowanych w poszukiwanie trzech nastoletnich chłopców.

Blisko 50 policjantów poszukiwało trzech nastoletnich chłopców. 12, 13 i 15-latek na noc nie wrócili do domu.

Blisko 50 policjantów było zaangażowanych w poszukiwanie trzech nastoletnich chłopców. 12, 13 i 15-latek na noc nie wrócili do domu. Poszukiwania trwały kilkanaście godzin. Na szczęście, funkcjonariusze odnaleźli ich i przekazali pod opiekę rodziców. Z ustaleń policjantów wynika, że chłopcy najprawdopodobniej świadomie nie wrócili do domu. Teraz ich sprawy trafią do sądu rodzinnego.

W środę w nocy, tuż po godzinie 23:00 dyżurny z brzeskiej komendy odebrał zgłoszenie o zaginięciu dwóch braci. Jak wynikało z przekazanych przez zaniepokojoną mamę informacji, 12 i 13-latek wyszli do kolegi i nie wrócili na wyznaczoną godzinę. Kobieta najpierw sama próbowała ustalić gdzie chłopcy mogą przebywać. Jednak kiedy robiło się coraz później, a oni nie wracali, zaalarmowała policjantów.
Dyżurny natychmiast tę informacje przekazał funkcjonariuszom będącym w służbie. Ogłoszono również alarm dla policjantów z całej jednostki. Łącznie chłopców szukało blisko 50 policjantów. Funkcjonariusze ustalili rysopis i ubiór zaginionych. Sprawdzili okolice miejsca zamieszkania braci, dworce i przystanki autobusowe. Patrolowali miejskie parki, ogródki działkowe i tereny nad wodą. Poszukiwania trwały całą noc. Rano do komendy zgłosiła się mama 15-latka, który poprzedni dzień prawdopodobnie spędził z dwójką zaginionych. On również na noc nie wrócił do domu.
Tuż po godzinie 13:00 policjanci kryminalni zauważyli chłopców na obwodnicy miasta. Na szczęście nic im się nie stało. Cali i zdrowi wrócili pod opiekę rodziców.
W każdym przypadku, niezależnie od okoliczności zaginięcia, dla policjantów najważniejsze jest odnalezienie osoby zaginionej. W tym przypadku chodziło o zaginięcie nastoletnich dzieci. Jak wynika z policyjnych ustaleń, chłopcy najprawdopodobniej świadomie nie powrócili do domu. Teraz ich sprawy trafia do sądu rodzinnego.
Zbliżają się wakacje, młodzież coraz więcej czasu spędza poza domem. Niestety bywa, że rodzice nie wiedzą z kim przebywają i co robią ich nastoletnie dzieci. Dlatego apelujemy, aby poświęcać im uwagę i rozmawiać z nimi. Słuchajmy swoich dzieci, dowiedzmy się jak i z kim spędzają czas. Wyznaczmy im jasne reguły i egzekwujmy ich przestrzegania. Muszą wiedzieć, że bez względu na okoliczności zawsze w rodzicach znajdą wsparcie. W ten sposób unikniemy stresu i niepotrzebnego strachu o zdrowie i życie naszych dzieci.

Źródło KPP Brzeg Foto Archiwum

6159
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać