Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

9-latek z objawami podtrucia tlenkiem węgla w Brzegu.

Wczoraj (3. czerwca), w budynku wielorodzinnym przy ul. Ofiar Katynia w Brzegu

9-latek z objawami podtrucia tlenkiem węgla w Brzegu.

Wczoraj (3. czerwca), w budynku wielorodzinnym przy ul. Ofiar Katynia w Brzegu prawdopodobnie doszło do tzw. cofki w przewodzie spalinowym. Około godz. 19:40 w jednym z mieszkań włączył się czujnik tlenku węgla, a przebywające w lokalu dziecko skarżyło się na ból głowy i brzucha. Rodzice chłopca wraz z pozostałymi lokatorami opuścili mieszkanie i powiadomili strażaków.

  • Lokatorzy do czasu przyjazdu pierwszego zastępu opuścili mieszkanie. Łącznie 6 osób, w tym 9-letni chłopiec, który uskarżał się na bóle głowy i brzucha. Nasze działania polegały m.in. na udzieleniu dziecku kwalifikowanej pierwszej pomocy, tlenoterapii i wsparciu psychicznym. Na miejsce zdarzenia wezwano także zespół ratownictwa medycznego, któremu przekazaliśmy poszkodowaną osobę” – mówi st. kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy PSP w Brzegu.
    Ostatecznie 9-letni chłopiec z objawami podtrucia tlenkiem węgla został przetransportowany do szpitala, a strażacy sprawdzili czujnikiem wielogazowym wszystkie mieszkania w kamienicy.
  • „W mieszkaniu, w którym włączył się czujnik tlenku węgla, urządzenie pomiarowe wskazało stężenie tego gazu na poziomie 40 ppm. Po przewietrzeniu lokalu wynik wskazywał 0 ppm. Sprawdziliśmy także pozostałe mieszkania w tym budynku i wynik również był negatywny (0 ppm)” – podsumowuje Jacek Nowakowski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.
  • Źródło www.brzeg24.pl Foto Paweł

1118
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja 2022 r. w godzinach porannych podczas wyprzedzania na DK 88 kierowca pojazdu osobowego stracił panowanie nad pojazdem

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja przed godziną 02:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o dachowaniu audi na dk46 na na trasie Ozimek – Grodziec.

Wiadomości

Ponad 3 godziny ruch na krajowej „jedenastce” w Starym Oleśnie był zablokowany po zderzeniu dwóch ciężarówek i czterech samochodów osobowych.

Z ostatniej chwili

W czwartek 26 maja o godzinie 9:35 dyżurny straży dostała zgłoszenie z nr alarmowego 112 o pożarze auta na DK46 Ozimek - Dobrodzień