Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

43-letni motorowerzysta w chwili zatrzymania przez policjantów wydmuchał ponad 4 promile alkoholu!

Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą zasady bezpieczeństwa i za

43-letni motorowerzysta w chwili zatrzymania przez policjantów wydmuchał ponad 4 promile alkoholu!

Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą zasady bezpieczeństwa i za kierownicę wsiadają pod wpływem alkoholu. 43-letni motorowerzysta potrzebował podjechać do sklepu. W chwili zatrzymania wydmuchał ponad 4 promile alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

W sobotę (25 września) mieszkaniec jednej z wsi postanowił wieczorem podjechać do sklepu w Namysłowie. Przez nikogo niezauważony pozostawił skuter pod marketem. Niefortunnie zaparkowany jednoślad po chwili przewrócił się na zaparkowanego obok osobowego nissana, przerysowując bok jego karoserii. Świadkowie wezwali na miejsce patrol policji, sugerując, że motorowerzysta może być pod działaniem alkoholu.Policjanci przebadali na trzeźwość kierowcę motoroweru. Okazało się, że 43-latek jest kompletnie pijany. Miał ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i kilkutysięczna grzywna.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg. Nigdy, nie wsiadajmy za kierownicę kiedy przed chwilą spożywaliśmy alkohol i wiemy, że w naszym organizmie nadal są promile. To skrajna nieodpowiedzialność, za którą można zapłacić zdrowiem, a nawet życiem. Każdy kierowca powinien też przyjąć zasadę, że nigdy nie decyduje się na prowadzenie pojazdu, kiedy nie ma pewności co do swojego stanu trzeźwości.

Źródło KPP w Namysłowie

1496
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,