Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

25-letni kierowca śmiertelnie potrącił 76-lataka na przejściu dla pieszych w Nysie.

Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego, śmiertelnego w skutkach wypadku. Kierujący oplem potrącił przechodzącego przez

25-letni kierowca śmiertelnie potrącił 76-lataka na przejściu dla pieszych w Nysie.

Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego, śmiertelnego w skutkach wypadku. Kierujący oplem potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście pieszego. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierowca nie ustąpił mężczyźnie pierwszeństwa. 76-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów oraz o rozwagę i rozsądek na drodze.

Do potrącenia pieszego doszło 15 grudnia około godziny 18:00, na ulicy Prusa w Nysie. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce wysłał policyjny patrol. Z ustaleń mundurowych wynika, że 25-letni kierujący osobowym oplem nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń 76-letni mieszkaniec miasta, pomimo udzielonej pomocy medycznej, zmarł w szpitalu. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policjanci obsługujący zdarzenie wykonali szereg czynności w miejscu wypadku. Zabezpieczyli ślady, rozpytali świadków, wykonali oględziny oraz dokumentacje fotograficzną. Wszystko po to, aby jak najszybciej wyjaśnić wszelkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Apelujemy też do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożność oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, że kierowców chroni karoseria samochodu, pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne. Pieszy nie ma takiej ochrony. Dlatego w konfrontacji z samochodem to pieszy odnosi poważne obrażenia, często niestety śmiertelne.

Śliska nawierzchnia, mgły i opadu deszczu czy śniegu wymagają od kierowców zwiększonej ostrożności i koncentracji. W takich warunkach czas reakcji oraz droga hamowania znacznie się wydłużają.

Pamiętajmy, by:

  • obserwować warunki w jakich się poruszamy, dopasować styl jazdy do zmian atmosferycznych,
  • zadbać o stan techniczny pojazdu, sprawne wycieraczki i światła zapewnią dobrą widoczność,
  • nie śpieszyć się – nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków,
  • stosować się do przepisów ruchu drogowego i obowiązującego oznakowania,

Piesi:

  • powinni przed wejściem na jezdnię upewnić się czy mogą bezpiecznie przejść,
  • nie powinni wchodzić nagle na jezdnię zza zaparkowanych pojazdów i innych przeszkód,
  • poza miastem powinni poruszać się poboczem po lewej stronie drogi,
  • powinni używać odblasków.
  • Źródło KPP w Nysie Foto archiwum

1826
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja 2022 r. w godzinach porannych podczas wyprzedzania na DK 88 kierowca pojazdu osobowego stracił panowanie nad pojazdem

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja przed godziną 02:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o dachowaniu audi na dk46 na na trasie Ozimek – Grodziec.

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 15:00 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na DK46 na trasie Ozimek

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 16:50 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na ul. Niemodlińskiej