Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

22-latek jadący motorowerem bez kasku, bez uprawnień , bez badań technicznych i mający ponad 3 promile został zatrzymany…

22-latek jadący motorowerem bez kasku, bez uprawnień , bez badań technicznych i mający ponad 3 promile został zatrzymany...

Dzielnicowi w nocy zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Mężczyzna przykuł ich uwagę, bo jechał bez wymaganego oświetlenia i kasku ochronnego. Kierujący był nietrzeźwy. Nie posiadał również prawa jazdy a skuter, którym jechał nie miał aktualnych badań technicznych. Teraz 22-latek za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę na ul. Sławięcickiej w Kędzierzynie-Koźlu. Około godziny 22:30 uwagę dzielnicowych, którzy patrolowali osiedle Sławięcice przykuł motorowerzysta, jadący bez wymaganego oświetlenia i kasku ochronnego. Jego tor jazdy wskazywał również, że może być nietrzeźwy. Policjanci pojechali za nim i zatrzymali go do kontroli.


W trakcie dalszych czynności przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało w organizmie 22-latka ponad 3 promile. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania motorowerem, a pojazd nie miał ważnych badań technicznych.
Teraz 22-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Oprócz odpowiedzialności za przestępstwo kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości, będzie także odpowiadał za szereg wykroczeń. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP Strzelce Opolskie Fot Archiwum

1344
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Informowaliśmy Państwa o wypadku pod Białą Nyską, do którego doszło w środę. Zginęła w

Wiadomości

Aura za oknem w ostatnich dniach nie sprzyja kierowcom. Warunki drogowe są zmienne i utrudniają poruszanie się po drodze.

Z ostatniej chwili

O godzinie 13.25 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ul. Powstańców Warszawskich (obwodnica Opola Wrzoski).

Wiadomości

Strzelecka drogówka dba o bezpieczeństwo użytkowników dróg powiatu. Policjanci