Connect with us

Hi, what are you looking for?

Prostozopolskiego.pl – wiadomości opolskie

Z ostatniej chwili

Rząd wprowadza od soboty nowe obostrzenia. Osiem powiatów na Opolszczyźnie w czerwonej strefie.

Rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń związanych ze stale rozwijającą się pandemią koronawirusa. Zaktualizowana została też mapa powiat

Osiem powiatów na Opolszczyźnie w czerwonej strefie - głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, namysłowski, nyski, oleski, prudnicki i strzelecki.

Rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń związanych ze stale rozwijającą się pandemią koronawirusa. Zaktualizowana została też mapa powiatów, które zostały strefami czerwonymi. Do tych powiatów z największymi obostrzeniami trafiły głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, namysłowski, nyski, oleski, prudnicki i strzelecki. W nich w sklepach przebywać będzie mogło tylko pięć osób na jedną kasę. Punkty gastronomiczne otwarte będą mogły być między 6 a 21. W transporcie publicznym zajętych może być maksymalnie 50 procent miejsc siedzących. Wprowadzony jest też zakaz organizacji imprez okolicznościowych, a zgromadzenia publiczne będą mogły liczyć do 10 osób. Szkoły wyższe i ponadpodstawowe przechodzą na naukę zdalną. Imprezy sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności, a kulturalne po 25 procent publiczności. Zamknięte zostaną baseny, aquaparki i siłownie. Również zaostrzone są zasady funkcjonowania w żółtych strefach, czyli w pozostałych powiatach. Punkty gastronomiczne będą mogły działać również od 6 do 21. W transporcie publicznym będzie również obowiązywał limit 50 procent. Wesela będą mogły liczyć do 20 osób, bez zabawy tanecznej. Zgromadzenia publiczne będą mogły liczyć do 25 osób. Imprezy sportowe odbywać się będą również bez publiczności, kulturalne do 25 procent publiczności. Również zamknięte zostaną baseny, auqaparki i siłownie. W szkołach i na uczelniach mają być wprowadzone zajęcia hybrydowe. Nowe obostrzenia wchodzą w życie w sobotę 17 października.

9984

Please follow and like us:
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

Najnowsze

Z ostatniej chwili

Na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu cmentarzy.

Bez kategorii

Z przykrością informujemy o śmierci jedenastu mieszkańców naszego regionu

Z ostatniej chwili

Na obwodnicy Opola na wysokości mostu nad Odrą o godzinie 13:00 doszło do kolizji ciężarówki marki DAF z volkswagenem.

Zobacz też

Z ostatniej chwili

Strajk kobiet w kilku punktach Opola. W poniedziałek opolanki i opolanie oburzeni wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji blokują kilka ważnych ulic

Z ostatniej chwili

Proboszcz parafii w podopolskiej Chróścinie oraz pracownica tamtejszej szkoły podstawowej mają koronawirusa

Z ostatniej chwili

Od jutra rząd zdecydował się wprowadzić nowe obostrzenia, mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Bez kategorii

Z przykrością informujemy o śmierci dwóch osób z powiatu oleskiego z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Advertisement

Copyright © 2020 Prostozopolskiego.pl

Follow by Email