Connect with us

Hi, what are you looking for?

Prostozopolskiego.pl – wiadomości opolskie

Z ostatniej chwili

Przez Opole przechodzi fala wezbraniowa o wysokości 587 cm i jest poniżej stanu alarmowego, który wynosi 600 cm.

Istnieje jednak konieczność pompowań. OSP Opole Szczepanowice całodobowo pompuje przy ul Krapkowickiej, a OSP w Czarnowąsach również przez całą dobę

Istnieje jednak konieczność pompowań. OSP Opole Szczepanowice całodobowo pompuje przy ul Krapkowickiej, a OSP w Czarnowąsach również przez całą dobę pompuje wodę na wysokości rowu RB w Czarnowąsach oraz we Wróblinie, gdzie pompę obsługuje OSP Bierkowice.
Zamknięta jest ul. Bolkowska ze względu na wystąpienie wody z Kanału Ulgi.


Zażegnano niebezpieczeństwo wylania się Odry na wysokości drogi technicznej na śluzę Wróblin. Woda, przebijała się pod nasypem obwodnicy Czarnowąsów przez dwa przepusty w stronę pobliskich budynków, co stanowiło zagrożenie dla nich. Zapadła decyzja aby zasypać workami z piaskiem oba przepusty Prace nad zasypaniem przepustów prowadziły: 1 fadroma, 1 koparka, KM PSP w Opolu (samochód gaśniczy, kontener przeciwpowodziowy z pompami i nasypywarka do piasku), OSP Opole: ORW w Opolu (2 zastępy), Gosławice (2 zastępy), Wrzoski (2 zastępy), Żerkowice (1 zastęp), Bierkowice (3 zastępy). Działania na miejscu zakończono chwilę przed godziną 2:00. Wszystkie jednostki, oprócz obsługi pompy wysokiej wydajności z OSP Bierkowice, wróciły do baz.

MCZK Opole otrzymało także informację o podnoszącej się wodzie za przepompownią ścieków Prowodu w Czarnowąsach. Ze względu na trudny teren i dalekie odległości do sprawdzenia zadysponowano quada z OSP Opole Gosławice. Po przeprowadzonym rekonesansie okazało się, że ktoś ukradł klapę przepustu w nasypie kolejowym i woda z Małej Panwi wlewa się od tyłu przez przepust w stronę Prowodu. Do zasypania przepustu zadysponowano ładowarkę, 1 zastęp z KM PSP w Opolu, OSP Opole Sławice (1 zastęp), OSP w Czarnowąsach (1 zastęp). W czasie działań na obwodnicy Czarnowąsów wprowadzono ruch wahadłowy ze względu na konieczność zajęcia części jednego pasa). Sytuacja została opanowana około godz. 23. Woda przy Prowodzie zaczęła stopniowo opadać.

Obecnie sytuacja jest stabilna. MCZK w Opolu na bieżąco monitoruje sytuację i jest w pełnym kontakcie z wszystkimi służbami.

Nadal obowiązuje zarządzenie nr 113/2020 Wojewody Opolskiego o alarmie przeciwpowodziowym m.in. dla miasta Opola.

2366

Please follow and like us:
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

Najnowsze

Z ostatniej chwili

Na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu cmentarzy.

Bez kategorii

Z przykrością informujemy o śmierci jedenastu mieszkańców naszego regionu

Z ostatniej chwili

Na obwodnicy Opola na wysokości mostu nad Odrą o godzinie 13:00 doszło do kolizji ciężarówki marki DAF z volkswagenem.

Zobacz też

Bez kategorii

Z przykrością informujemy o śmierci jedenastu mieszkańców naszego regionu

Z ostatniej chwili

Z przykrością informujemy o śmierci trzynastu mieszkańców naszego regionu z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami:

Wiadomości

Opole zajęło drugie miejsce w prestiżowym Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" 2020. Przed naszym miastem znalazły się tylko Gliwice, a za nami są Sopot!

Wiadomości

Chodzi o dwa urządzenia do przyjmowania opakowań po napojach z tworzyw sztucznych, metali i szkła oraz jedno do przyjmowania opakowań po napojac

Advertisement

Copyright © 2020 Prostozopolskiego.pl

Follow by Email