Connect with us

Hi, what are you looking for?

Prostozopolskiego.pl – wiadomości opolskie

Stal wywozi z Katowic jeden punkt

Siatkarze Stali Nysa zdobyli pierwszy punkt w sezonie na plusligowych parkietach. W poniedziałek przegrali po pięciosetowym boju z GKS-em Katowice. Od początku spotkania gra Stalowców wyglądała na prawdę dobrze. Mecz był wyrównany, a na prowadzenie siatkarze z Nysy pierwszy raz wyszli przy stanie 14:13. Końcówka należała do nich. Od stanu 21:21 wyszli na 23:21. Set wygrali do 23. W drugim secie Stalowcy prawie cały czas prowadzili, a w końcówce wypracowali sobie pięciopunktowe prowadzenie. Seta skutecznym z drugiej linii Łukasz Łapszyński. Trzecia partia to pobudka GKS-u, który prowadził od pierwszej do ostatniej piłki, szybko wypracowując sobie kilkupunktową przewagę. Kolejny set to już dominacja miejscowych. Stali przydarzył się przestój, który nie powinien mieć miejsca. Od stanu 10:10 GKS odskoczył na 18:11. Siedmiopunktowa przewaga utrzymała się do końca partii. W tie-breaku kibice zgromadzeni w hali w Szopienicach znów obserwowali wyrównaną walkę. Stal prowadziła nawet 5:3, jednak nie wystrzegła się przestojów. Od stanu 12:12 trzy punkty z rzędu zdobyli miejscowi i to oni cieszyli się z drugiej wygranej w sezonie. MVP meczu został wybrany urodzony w Nysie, a reprezentujący barwy GKS-u Jakub Jarosz, który zapisał na swoim koncie 26 punktów. Dla Stali najwięcej punktów (18) zdobył Michał Filip. W trzeciej kolejce PlusLigi Stalowcy zagrają w niedzielę w Warszawie z Vervą. Kolejne spotkanie w Nysie 1 października, z Czarnymi Radom.
GKS Katowice – Stal Nysa 3:2 (23:25. 23:25. 25:21, 25:18, 15:12)
GKS: Nowakowski, Zniszczoł, Jarosz, Buchowski, Firlej, Kwasowski, Watten (libero) oraz Szymański, Kohut, Ogórek (libero)Stal: Komenda, Bartman, M’Baye, Lemański, Łapszyński, Filip, Ruciak (libero) oraz Dembiec (libero), Szczurek, Zajder, Bućko, Ben Tara