Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

19-letni kierowca już stracił swoje prawo jazdy na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z krapkowickiej grupy „SPEED” zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu

19-letni kierowca już stracił swoje prawo jazdy na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z krapkowickiej grupy „SPEED” zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu właścicielowi audi. Młody kierowca pędził z prędkością 115 km/h, przy obowiązujących 50 na obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do znaków i ograniczeń prędkości na drodze.

Zadaniem policyjnej grupy „SPEED” jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Funkcjonariusze wchodzący w skład krapkowickiej grupy zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Około godziny 10:45, w Strzeleczkach na trasie W409, policjanci jadąc nieoznakowanym radiowozem zauważyli audi poruszające się z dużą prędkością. Kierujący nią 19-latek, jechał na obszarze zabudowanym przekraczając dozwoloną prędkość o 65km/h.

W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i teraz czeka go 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie, mieszkaniec powiatu krapkowickiego został ukarany mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Od dnia 18 maja 2015 roku kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50km/h, traci dokument prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Kierowca oprócz tego naraża się na wysoki mandat w przedziale od 400 do nawet 500 złotych i aż 10 pkt karnych. Jeżeli taka osoba w okresie 3 miesięcznego zakazu nadal będzie kierować to czas ten będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie kierowca wsiądzie za kierownicę, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Źródło KPP Krapkowice

2091
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Brzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei i Straży

Wiadomości

Kryminalni z Namysłowa w bezpośrednim pościgu zatrzymali 34-latka podejrzanego

Wiadomości

Krapkowiccy policjanci zatrzymali 65-latka podejrzanego o przemoc z użyciem

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (25.10) w Brzegu, na skrzyżowaniu ul. Piastowskiej z ul. Bolesława Chrobrego