Zwyciężyła integracja. “KOZIOŁKI” najlepsze w Mistrzostwach Województwa w Siatkówce “Zunifikowanej”.

Sekcja Olimpiad Specjalnych “KOZIOŁKI” działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 11 w Kędzierzyn-Koźlu, wywalczyła 1 miejsce w

Zwyciężyła integracja. "KOZIOŁKI" najlepsze w Mistrzostwach Województwa w Siatkówce "Zunifikowanej".

Sekcja Olimpiad Specjalnych “KOZIOŁKI” działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 11 w Kędzierzyn-Koźlu, wywalczyła 1 miejsce w “Finale Wojewódzkim, Siatkówki Zunifikowanej”, który odbył się w Głogówku.

Siatkówka zunifikowana polega na wspólnej grze zawodników z niepełnosprawnościami z osobami pełnosprawnymi – tak zwanymi partnerami. Jak to w sporcie wynik jest ważny, ale tu chodzi też o współpracę, wzajemną integrację i dobra zabawę.
Zwycięską drużynę tworzą: Denis Grzesiuk, Patryk Kopiczko, Radek Nowakowski, Tomek Kościukiewicz i Dominik Magiera oraz partnerzy: Dawid Banasiak, Olek Peljan, Marcel Steyer i Olek Kopania. Trenerami zespołu są Paweł Serafinowicz i Janusz Blachucik. Srebrne medale wywalczył obrońca tytułu SOSW Głogówek, a brązowe SOS-W w Leśnicy.
Zespół “KOZIOŁKÓW” awansował do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski, który odbędzie się od 3 do 5 czerwca w Warszawie. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla będzie jednym z głównych faworytów do tytułu Mistrza Polski. Stawka bardzo wysoka, bowiem najlepszy zespół warszawskiego turnieju awansuje na IGRZYSKA ŚWIATOWE, które w lipcu odbędą się w Berlinie.

Teks i Foto Paweł

1497

Zawodnicy karate kyokushin w sobotę 23 marca rywalizowali na hali sportowej w Chrząstowicach. W turnieju Challenger wystartowali karatecy

Miłośnicy sztuk walki z całej Polski spotkają się na wyjątkowym wydarzeniu, które rozpocznie sezon 2024 dla sportowców z opolskiego

W sobotę 16 marca około 250 zawodniczek z Polski i Ukrainy zaprezentowało swoje umiejętności w gimnastyce artystycznej w Stegu Arenie.

Kompletnie nic do powiedzenia nie miały w drugim meczu półfinałowym Tauron Pucharu Polski siatkarki Uni Opole.