Zwycięska passa Weegree AZS-u trwa

Sobotni wieczór w stolicy kraju okazał się dla Weegree AZS Politechniki Opolskiej bardzo pomyślny. Opolscy koszykarze wygrali na wyjeździe

Sobotni wieczór w stolicy kraju okazał się dla Weegree AZS Politechniki Opolskiej bardzo pomyślny. Opolscy koszykarze wygrali na wyjeździe pokonując Dziki Warszawa 69:76. Choć początek meczu nie wróżył niczego dobrego to druga połowa przechyliła zwycięską szalę na stronę opolan, dzięki czemu zdobyli drugie zwycięstwo w tym roku.

Dwie odmienne połowy zaprezentowali koszykarze AZS-u. W pierwszej zawodziła skuteczność w ataku, szczególnie rzuty za 3 punkty, z których tylko jeden na dwanaście prób odnalazł drogę do kosza. Kulała także obrona, ponieważ rywale ze stolicy zdobyli aż 49 punktów. Ich przewaga na półmetku spotkania wydawała się olbrzymia (49:30), jednak jak się później okazało, mecz nie wymknął się opolanom spod kontroli.

Druga połowa to zachowanie zimnej krwi i spokoju, oraz popis strzeleckich umiejętności koszykarzy ze stolicy Opolszczyzny. W samej III kwarcie trafili 6-krotnie za trzy oczka (10 w drugiej połowie), odrobili 12 punktów, a na przełomie III i IV kwarty zanotowali „run”
21-0. Gospodarzom pozwolili na zdobycie tylko 20 punktów z czego 8 w ostatnich dziesięciu minutach. Ta świetna postawa zaoszczędziła nerwów w samej końcówce spotkania.

Jest to, jak do tej pory, najlepszy sezon dla Weegree AZS Politechniki Opolskiej na parkietach 1-ligowych. To zwycięstwo dało awans na 3. pozycję w ligowej tabeli. Następny mecz koszykarze rozegrają w sobotę 15 stycznia w domowym pojedynku z drużyną KS Księżaka Łowicz, która prowadzona jest przez bardzo dobrze znanego w Opolu trenera – Rafała Knapa.

Dziki Warszawa Weegree AZS Politechnika Opolska 69:76 (30:14, 19:16, 12:24, 8:22)

Punkty:

D. Rutkowski 17, A. Kaczmarzyk 15, P. Wilk 10, J. Kobel 9, S. Kiwilsza 9, P. Krefft 7, M. Jodłowski 6, A. Skiba 3, P. Piszczatowski.

zdjęcia: Grzegorz Cholewa

1426

Wynikiem 99:68 dla naszego zespołu zakończyło się

Weegree AZS Politechnika Opolska pokonuje na swojej hali AZS AGH Kraków 88:72. Kraków zakończył swoją dobrą passę i choć wygrana Opola może nie dziwić, to pierwsza...

W ubiegły weekend (27-29.08) w Bydgoszczy na torze regatowym Brdyujście odbyły

Dawid Tomala, reprezentant AZS Politechniki Opolskiej został mistrzem olimpijskim