Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Żołnierze z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej realizują transporty pacjentów na terenie całego województwa.

W ramach wsparcia Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego ratownicy z 10 Opolskiej

W ramach wsparcia Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego ratownicy z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej realizują transporty pacjentów na terenie całego województwa. Od początku 2021 roku żołnierze przewieźli już 40 osób, w tym zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 10 Opolska Brygada Logistyczna od 28 marca 2020 roku wspiera Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, wydzielając dwa zespoły medyczne złożone z ratownika medycznego i kierowcy – ratownika oraz dwóch sanitarek. Głównym zadaniem zespołów jest transport chorych pomiędzy szpitalami oraz z domów pacjentów do szpitali i z powrotem. Żołnierze przewożą również zarażonych lub podejrzanych o zarażenie się koronawirusem SARS-CoV-2. W 2020 roku zespoły medyczne z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej przewiozły ponad 400 chorych w ramach doraźnych transportów medycznych oraz ewakuacji Domów Pomocy Społecznej.

Tekst: kpt. Piotr Płuciennik
Zdjęcia: kpt. Piotr Płuciennik

960
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

W dniu 25 lutego odbędzie się drugie szkolenie w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej w ramach kampanii „Trenuj z wojskiem w ferie”.

Wiadomości

Od 13 do 15 sierpnia na terenie całego kraju odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Z ostatniej chwili

Dziś 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Z ostatniej chwili

Do Polski trafiła już pierwsza partia z 300 zamówionych pojazdów Couguar 4x4. Zanim jednak przekazane zostaną do jednostek wojskowych