Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Znęcali się nad psem. Jeden z mężczyzn wyrzucił szczeniaka przez okno.

Dwóch mężczyzn, w wieku 61 i 65 lat, zatrzymali namysłowscy kryminalni. Są oni podejrzani o znęcanie się nad kilkumiesięcznym szczeniakiem.

Znęcali się nad psem. Jeden z mężczyzn wyrzucił szczeniaka przez okno.

Dwóch mężczyzn, w wieku 61 i 65 lat, zatrzymali namysłowscy kryminalni. Są oni podejrzani o znęcanie się nad kilkumiesięcznym szczeniakiem.

Ponadto jeden z mężczyzn miał grozić sąsiadom, gdy zwracali mu uwagę, że niewłaściwie opiekuje się zwierzęciem. Pies trafił do domu policjanta, który interweniował w tej sprawie. Podejrzani usłyszeli łącznie 3 zarzuty, grozi im do 3 lat więzienia.

Dwóch mężczyzn, w wieku 61 i 65 lat, zatrzymali namysłowscy kryminalni, po otrzymaniu zgłoszenia o możliwym znęcaniu się nad kilkumiesięcznym psem. Mężczyźni są braćmi, którzy razem mieszkają w jednej z miejscowości pod Namysłowem. 61-latek w chwili zatrzymania, miał ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzień później funkcjonariusze zatrzymali jego brata.
Z przeprowadzonych czynności i przesłuchaniu okolicznych mieszkańców wynikało, że dwaj podejrzani mieli wielokrotnie kopać i szarpać swojego psa i pozostawiać go bez opieki. Z ustaleń policjantów wynika, że po jednej z libacji alkoholowych, starszy z braci miał wyrzucić psa przez okno, gdy ten skamlał z głodu.
Mężczyźni usłyszeli łącznie 3 zarzuty. Dwa dotyczą znęcania się nad zwierzęciem. Dodatkowo, młodszy z braci usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych w stronę sąsiadów, gdy ci zwracali mu uwagę na nieprawidłowe sprawowanie opieki nad zwierzęciem. Weterynarz stwierdził u szczeniaka uraz kręgosłupa i tylnych kończyn. Pies nigdy nie był szczepiony. Obaj podejrzani przyznali się do winy i zrzekli się praw względem zwierzęcia. Grozi im do 3 lat więzienia.
Cała historia ma swój szczęśliwy finał. Pies znalazł już nowy dom. Przygarnął go jeden z namysłowskich policjantów, który interweniował na miejscu zdarzenia. Dodatkowo wolontariusze z namysłowskiego stowarzyszenia „Cztery łapy”, zadeklarowali pomoc i pokrycie wszystkich kosztów szczepień i leczenia zwierzęcia

Źródło KPP w Namysłowie

1371
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Komendant Miejski Policji w Opolu – mł. insp. Rafał Drozdowski powierzył obowiązki nowym komendantom i zastępcom w jednostkach Policji

Wiadomości

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetów pracy funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Z ostatniej chwili

W środę 1 lutego o godzinie 13:56 do służb ratunkowych wypłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku w miejscowości Chrząstowice.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierującego fordem. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy.