Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Znaleziono saszetkę, w której było 30 tys.zł i 20 tys. euro.

30 tysięcy złotych i ponad 20 tysięcy euro znajdowało się w saszetce, która została znaleziona w jednej z restauracji w powiecie strzeleckim.

Znaleziono saszetkę, w której było 30 tys.zł i 20 tys. euro.

30 tysięcy złotych i ponad 20 tysięcy euro znajdowało się w saszetce, która została znaleziona w jednej z restauracji w powiecie strzeleckim.

Policjanci zabezpieczyli gotówkę po tym, jak pracownica zawiadomiła o jej znalezieniu przez klientkę. Dzięki wzorowej postawie oraz uczciwości, saszetka z zawartością szybko wróciła do rąk właściciela.

Przy jednym ze stolików w restauracji na terenie powiatu strzeleckiego, kobieta znalazła pozostawioną saszetkę z pieniędzmi. Przekazała ją pracownicy restauracji, która czekała aż właściciel wróci po zgubę. Kiedy tak się nie stało, postanowiła zawiadomić Policję.

Policjanci, którzy udali się na miejsce, sprawdzili zawartość saszetki. W środku znajdowała się gotówka w różnych walutach. Po przeliczeniu, łączna wartość znalezionych pieniędzy wynosiła ponad 120 tysięcy złotych. W saszetce nie było dokumentów, znajdowały się w niej paragony oraz odręcznie robione zapiski, które jednak w żaden sposób nie wskazywały, do kogo może należeć. Funkcjonariusze zabezpieczyli saszetkę z zawartością. Ta następnie została przewieziona do komendy, gdzie oczekiwała na właściciela.

Nie czekała jednak długo. Już po kilku godzinach właściciel wrócił, najpierw do restauracji, a następnie, skierowany przez jej pracowników, do strzeleckiej komendy Policji. Funkcjonariusze wypytywali mężczyznę o szczegóły dotyczące miejsca i okoliczności jej pozostawienia, a także zawartości. Kiedy nie było już żadnych wątpliwości, że saszetka należy do niego, wróciła do rąk właściciela.

Wyrazy uznania należą się paniom, które znalazły saszetkę i powiadomiły Policję, za wzorową postawę i uczciwość. Pamiętajmy, że przywłaszczenie cudzej rzeczy czy pieniędzy jest karalne, i może mieć przykre konsekwencje. Oddanie ich właścicielowi jest naszym obowiązkiem. Jeśli mamy problem ze znalezieniem właściciela, rzecz lub pieniądze możemy przekazać policjantom lub do biura rzeczy znalezionych.

Zródło KPP Strzelce Opolskie

14866
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W ostatnich dniach policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli właściciela skody. Powodem kontroli była nadmierna prędkość.

Wiadomości

34-latek miał znęcać się psychicznie, fizycznie oraz ekonomicznie nad swoją rodziną już od dłuższego czasu.

Wiadomości

33-latek rzucił się pod nadjeżdżający pociąg na dworcu w Kędzierzynie-Koźlu.

Z ostatniej chwili

Od porannych godzin doszło już dziś do kilku kolizji i wypadków drogowych w powiecie opolskim.