Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Zderzenie śmieciarki z osobówką w Brzegu

Do zderzenia auta osobowego ze śmieciarką doszło dzisiaj (17.02) rano na drodze

Zderzenie śmieciarki z osobówką w Brzegu

Do zderzenia auta osobowego ze śmieciarką doszło dzisiaj (17.02) rano na drodze powiatowej nr 2024 O. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na zwężonym odcinku drogi, wpadł w poślizg i uderzył w auto osobowe. Jedna osoba została poszkodowana.

– Do akcji zadysponowaliśmy trzy zastępy JRG z Brzegu, w tym jeden samochód z dowódcą jednostki. Nasze działania polegają m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Pomoc medyczną osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. W związku z tym, że śmieciarka częściowo wystaje na jezdnię i stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, przystąpimy do wyciągnięcia tego pojazdu z rowu – mówi mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

– W zdarzeniu udział brały dwa auta: osobówka i ciężarówka. 57-letni kierowca smieciarki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na zwężonym odcinku drogi w wyniku czego doszło do kolizji z osobowym audi. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 300 złotych i sześcioma punktami karnymi – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności. W ciągu ostatnich dni występują naprzemiennie dodatnie i ujemne temperatury, co powoduje najpierw odwilż, a następnie oblodzenie nawierzchni dróg.

Źródło i Foto: www.brzeg24.pl

1690
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (28.09), około godz. 21:40 do służb wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na 3 piętrze budynku wielorodzinnego w Brzegu.

Wiadomości

Do potrącenia na przejściu dla pieszych doszło w środę, 27 września chwilę przed godziną 20 na ulicy Kozielskiej. Kierująca nie zauważyła

Z ostatniej chwili

Na drodze krajowej DK 40 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Z ostatniej chwili

We wtorek 26 września o 16:47 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK40 na trasie Prudnik - Głuchołazy.