Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Zderzenie śmieciarki z osobówką w Brzegu

Do zderzenia auta osobowego ze śmieciarką doszło dzisiaj (17.02) rano na drodze

Zderzenie śmieciarki z osobówką w Brzegu

Do zderzenia auta osobowego ze śmieciarką doszło dzisiaj (17.02) rano na drodze powiatowej nr 2024 O. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na zwężonym odcinku drogi, wpadł w poślizg i uderzył w auto osobowe. Jedna osoba została poszkodowana.

– Do akcji zadysponowaliśmy trzy zastępy JRG z Brzegu, w tym jeden samochód z dowódcą jednostki. Nasze działania polegają m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Pomoc medyczną osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. W związku z tym, że śmieciarka częściowo wystaje na jezdnię i stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, przystąpimy do wyciągnięcia tego pojazdu z rowu – mówi mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

– W zdarzeniu udział brały dwa auta: osobówka i ciężarówka. 57-letni kierowca smieciarki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na zwężonym odcinku drogi w wyniku czego doszło do kolizji z osobowym audi. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 300 złotych i sześcioma punktami karnymi – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności. W ciągu ostatnich dni występują naprzemiennie dodatnie i ujemne temperatury, co powoduje najpierw odwilż, a następnie oblodzenie nawierzchni dróg.

Źródło i Foto: www.brzeg24.pl

1372
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

W piątek 25 listopada o godzinie 22:15 dwa zastępy z JRG Krapkowice oraz zastęp z Ochotnicza Straż Pożarna w Krępnej zostały zadysponowane

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada około godziny 13:50 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na 273 km A4 w kierunku Katowic.

Z ostatniej chwili

W sobotę, 26 listopada rano w Pisarzowicach w powiecie krapkowickim zderzył bus zderzył się z samochodem ciężarowym.