Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Zderzenie osobówki z ciężarówką na DW 401 w Nowej Wsi Małej. Na miejscu lądował LPR.(Zdjęcia)

Jedna osoba odniosła obrażenia ciała po wypadku, do którego doszło dzisiaj (18.03) na drodze wojewódzkiej nr 401 w Nowej Wsi Małej.

Zderzenie osobówki z ciężarówką na DW 401 w Nowej Wsi Małej. Na miejscu lądował LPR.

Jedna osoba odniosła obrażenia ciała po wypadku, do którego doszło dzisiaj (18.03) na drodze wojewódzkiej nr 401 w Nowej Wsi Małej.

Na miejscu zdarzenia pracują trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz lotnicze pogotowie ratunkowe.
„Kilka minut po godz. 8:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego na drodze wojewódzkiej nr 401. Do akcji zadysponowane zostały dwa zastępy JRG z Grodkowa i jeden OSP z Tarnowa Grodkowskiego. Jedna osoba odniosła obrażenia i znajduje się pod opieką służb medycznych. Nasze działania polegają m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR. W chwili obecnej droga jest zablokowana” – mówi nam mł. kpt. Marcin Włodarczyk, naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego KP PSP w Brzegu.
Samochody uczestniczące w wypadku znajdują się poza jezdnią. Na razie nie wiadomo, jak długo mogą potrwać utrudnienia w ruchu. Policjanci ustalają przebieg i okoliczności w jakich doszło do wypadku.

AKTUALIZACJA godz. 9:20

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że 47-letni kierowca osobowego volvo zjechał na przeciwległy pas ruch i zderzył się ciągnikiem siodłowym marki scania. 56-letni kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu, a urządzenie wskazało, że jest trzeźwy, natomiast poszkodowany kierowca osobówki pozostaje pod opieką medyków i jego stan zdrowia nie pozwala w chwili obecnej na wykonanie badania trzeźwości. Droga nr 401 w miejscu wypadku pozostaje zamknięta” – mówi nam asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Źródło www.brzeg24.pl

2478
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

Wiadomości

Opolscy policjanci nie ustają w edukowaniu mieszkańców w kwiecie wieku. Na terenie powiatu opolskiego, na szczęście odnotowujemy więcej

Z ostatniej chwili

W piątek 24.03.2023 r. odbyła się uroczystość powitania średniego specjalnego samochodu pożarniczego dla Jednostki Ochotniczej Straży

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.