Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Zderzenie dwóch aut w Brzegu. Autami kierowali seniorzy.(Zdjęcia)

Nieczęsto się zdarza, aby sprawcą kolizji był kierowca, który poruszał się drogą z pierwszeństwem przejazdu, jednak okoliczności

Zderzenie dwóch aut w Brzegu. Autami kierowali seniorzy.(Zdjęcia)

Nieczęsto się zdarza, aby sprawcą kolizji był kierowca, który poruszał się drogą z pierwszeństwem przejazdu, jednak okoliczności wczorajszego (20.04) zdarzenia wskazują na taką możliwość.

85-letni mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1050 zł oraz sześcioma punktami karnymi.
W środę (20.04), około godz. 12:20 na skrzyżowaniu ulic Ofiar Katynia i Monte Cassino doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na szczęście oprócz pojazdów i ulicznej latarni nikt nie ucierpiał. O przyczynach i okolicznościach w jakich doszło do kolizji opowiada nam asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

„85-letni kierowca volkswagena poruszał ul. Ofiar Katynia w kierunku olejarni, z kolei 76-letni kierowca toyoty również jechał ul. Ofiar Katynia, ale poruszał się od strony olejarni i skręcał w lewo na ul. Monte Cassino” – informuje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.
Pierwszeństwo przejazdu w tym przypadku oczywiście miał kierowca volkswagena, jednak coś poszło nie tak, bo doprowadził do zderzenia pojazdów.

„Policjanci ustalili, że kierowca toyoty prawidłowo wykonywał manewr skrętu w lewo, a więc zatrzymał się na skrzyżowaniu i ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla nadjeżdżającego kierowcy volkswagena, jednak 85-latek nagle zjechał do osi jezdni i uderzył w toyotę” – wyjaśnia oficer prasowy KPP w Brzegu.
Ostatecznie vw golf siłą uderzenia odbił się od toyoty i zatrzymał się na latarni. Na szczęście uczestnicy kolizji nie odnieśli żadnych obrażeń, a sprawa zakończyła się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych obu pojazdów i mandatem w wysokości 1050 zł. Na konto sprawcy kolizji trafi także sześć punktów karnych.

Źródło www.brzeg24.pl Foto Paweł

735
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipca po godzinie 15:00 policjanci z ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie z nr alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym na trasie Opole

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipcu przed godziną 14:00 doszło do zderzenia drogowego w Namysłowie w rejonie ronda imienia Grota Roweckiego.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipca o godzinie 6:09 strażacy otrzymali zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego bmw na drodze wojewódzkiej nr 423 w Gogolinie.