Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kultura

ZBLIŻA SIĘ PREMIERA „KOTKI…”

Podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Bądźmy więc łaskawi i przyjrzyjmy się zdjęciu rodzinnemu familii największych

ZBLIŻA SIĘ PREMIERA „KOTKI…”

Podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Bądźmy więc łaskawi i przyjrzyjmy się zdjęciu rodzinnemu familii największych plantatorów bawełny w delcie Missisipi.

Widzimy postawnego, zdecydowanego ojca, wpatrzoną w niego matkę, dwóch przystojnych synów z pięknymi żonami i piątkę wesołych, żywotnych wnucząt – szóste w drodze.
Co jednak kryje się za tą fasadą?
My jesteśmy już po próbie medialnej „Kotki na gorącym blaszanym dachu” – najnowszej premiery w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu! Obecne na niej dziennikarki i dziennikarze mieli możliwość zobaczenia przedpremierowo jednej ze scen, w której grają wszyscy zaangażowani w spektakl aktorzy i aktorki. Już dziś wiemy, że będzie to bezprecedensowa historia o rodzinie, która zmaga się z dziedziczeniem traum, kłamstw, (współ)uzależnień i wszystkiego tego, co możemy dostać w rodzinnym spadku, nawet jeśli nikt nam tego nie zapisze w testamencie.
Arcydzieło współczesnej dramaturgii, „Kotka na gorącym, blaszanym dachu”, opowiada o jednej nocy, w czasie której nagle spadają maski i namacalnie dają się wyczuć wszystkie kłamstwa i uprzedzenia, tajemnice i podejrzenia, które do tej pory spajały rodzinę. A wtedy, zamiast pięknej idylli, na zdjęciu rodzinnym zaczyna być widoczny strach przed przyznaniem się do własnej orientacji seksualnej, zamykanie oczu na alkoholizm dziecka, nienawiść i żal, który toczy wszystkie gałęzie tego genealogicznego drzewa.
Już w tę sobotę, 11 lutego na deskach Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbędzie się premiera spektaklu „Kotka na gorącym blaszanym dachu”. Na scenie aktorzy mierzą się z wybitnym tekstem, którego autor – Tennessee Williams – został wyróżniony nagrodą Pulitzera w dziedzinie dramatu. Tym razem tę niebagatelną historię będzie można zobaczyć na Małej Scenie Teatru Kochanowskiego. Reżyseruje Radosław Stępień, a na scenie zobaczymy subtelną Magdalenę Maścianicę, pewnego siebie Jakuba Klimaszewskiego, urzekającą Katarzynę Osipiuk oraz bezbłędnego Karola Kossaakowskiego. W roli rodziców charyzmatyczna Judyta Paradzińska i nieustępliwy Bartosz Woźny.

666
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

Wiadomości

Opolscy policjanci nie ustają w edukowaniu mieszkańców w kwiecie wieku. Na terenie powiatu opolskiego, na szczęście odnotowujemy więcej

Komunikaty

To dopiero pierwszy tydzień wiosny, a w części Opolszczyzny już zapowiadane są wiosenne burze.

Kultura

Piątek to najbardziej filmowy dzień tygodnia i właśnie tego dnia ekranami zawładnie premiera wyczekiwana przez