Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Zatrzymani sprawcy rozboju na 65-latku.

W niespełna godzinę od zgłoszenia prudniccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój.

Zatrzymani sprawcy rozboju na 65-latku

W niespełna godzinę od zgłoszenia prudniccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój.

Zatrzymani mieli zaatakować i pobić 65-latka oraz zabrać mu portfel. Następnie posługując się skradzioną kartą zakupili alkohol i papierosy. Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tych sprawach, za co grozi im do 12 lat więzienia. Dodatkowo jeden z 23-latków dopuścił się podobnego przestępstwa na terenie Czech. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do tego zdarzenia doszło w sobotę (2 września), po godzinie 15:00 w centrum miasta. Jak ustalili interweniujący policjanci, 65-latek na klatce schodowej został napadnięty przez nieznanych mu mężczyzn. Jeden z nich miał pobić zgłaszającego oraz zabrać mu portfel z pieniędzmi oraz kartą płatniczą. Natomiast drugi, w tym czasie stał na czatach. Tą sprawą natychmiast zajęli się prudniccy kryminalni.

Śledczy na podstawie pracy operacyjnej już niespełna godzinę później, zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, których podejrzewali o to przestępstwo. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu prudnickiego w wieku 23-lat. Jak się okazało, napastnicy po tym wszystkim poszli na zakupu, za które płacili zbliżeniowo skradzioną kartą płatniczą. Był to głównie alkohol oraz papierosy. Pokrzywdzony swoje straty oszacował na blisko 600 złotych. Policjanci częściowo odzyskali skradzione mienie.

Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tych sprawach, za co grozi im do 12 lat więzienia. Dodatkowo 23-latek, który zaatakował pokrzywdzonego, w kwietniu br. dopuścił się podobnego przestępstwa na terenie Republiki Czeskiej. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Drugi z mężczyzn otrzymał policyjny dozór.

Zródło KPP Prudnik

1270
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 grudnia o godzinie 04:55 służy, ratunkowe zostały powiadomione od operatora nr alarmowego 112 o wypadku na autostradzie A4

Wiadomości

Strażacy interweniują w Większycach, gdzie w poniedziałek 4 grudnia około godziny 20.00 doszło do pożaru w jednym z domów przy ulicy Łąkowej.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.

Wiadomości

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona.