Hi, what are you looking for?

ZAKSA ponownie lepsza od Stali.(Dużo Fotek)

Rundę rewanżową PlusLigi i rok kalendarzowy 2022 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Stal Nysa rozpoczęły pojedynkiem derbowym, tak sam zresztą jak

Rundę rewanżową PlusLigi i rok kalendarzowy 2022 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Stal Nysa rozpoczęły pojedynkiem derbowym, tak sam zresztą jak to było na początku sezonu 21/22.

W pierwszym secie obie ekipy zaczęły dość równo, ale energii Stalowcom wystarczyło do stanu 7:7. Dwa punkty bezpośrednio z zagrywki Aleksandra Śliwki dały gospodarzom przewagę. W końcówce seta szkoleniowiec Stali Daniel Pliński dokonał jeszcze szeregu zmian, wprowadzając na boisko Szczurka, Pencheva, Szwaradzkiego i Bućko. To jednak nie mogło jednak zbytnio zmienić obrazu gry. ZAKSA wygrała do 20.

Druga partia, tak samo zresztą, jak i pierwsza, rozpoczęła się od punktu Łukasza Kaczmarka. Już po czterech akcjach trener Pliński zmuszony był wziąć czas. Na tablicy widniał wynik 4:0. Po czasie obraz gry nie uległ zmianie. ZAKSA wypracowała sobie bezpieczną przewagę i dociągnęła ją do końca.

Trzeci set miał już zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Stal wyszła na prowadzenie 13:12 po ataku Wassima Ben Tary. Kiedy prowadzenie przyjezdnych wzrosła do dwóch punktów (17:15) trener ZAKSY Gheorghe Cretu poprosił o czas. Zaraz po niej asa zaserwował Mitchell Stahl (18:15). Chwilę później jednak z przewagi Stali nic nie zostało. Punktowali Smith i Semeniuk, a na 18:18 zablokowany został słabiutko dysponowany tego dnia Penchev. Na chwilę znów oba zespoły wróciły do gry punkt za punkt. Wynik oscylował wokół remisu do stanu 21:21. Końcówka należała do gospodarzy, którzy rozstrzygnęli tą partię do 23.

Nagroda dla MVP spotkania powędrowała do Aleksandra Śliwki.

We wtorek rozegrane zostało jeszcze jedno plusligowe spotkanie. Skra Bełchatów wygrała z Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 23:25, 25:22, 25:20).

ZAKSA swój następny mecz zagra w piątek. O 20:30 podejmie Czarnych Radom. Stal z kolei w sobotę, również o 20:30 podejmie mistrza kraju – ekipę Jastrzębskiego Węgla.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stal Nysa 3:0 (25:20, 25:15, 25:23)
ZAKSA: Kaczmarek, Janusz, Śliwka, Semeniuk, Smith, Huber, Staszewski (libero) oraz Majcherski (libero), Kalembka, Kluth,
Stal: Zajder, Dębski, Komenda, Stahl, Ben Tara, Kwasowski, Ruciak (libero) oraz Bućko, Szwaradzki, Penchev, Szczurek, M’Baye.

1696

Może Ci się spodobać

Niecodzienną niespodziankę sprawili uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu siatkarze Grupy Azoty ZAKSA

Sezon 2023/2024 PlusLigi kończymy na 10. miejscu. W meczu rewanżowym w Bełchatowie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:2, jednak

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrywa w pierwszym meczu o 9. miejsce 1:3. Kolejne spotkanie rozegramy w środę, 17 kwietnia

Siatkarze PSG Stali Nysa ulegli u siebie Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi.