Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

ZADBAJMY O OSOBY BĘDĄCE W KRYZYSIE BEZDOMNOŚCI

W Komendzie Powiatowej Policji w Namysłowie odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa osób, które z racji wieku

W Komendzie Powiatowej Policji w Namysłowie odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa osób, które z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej mogą potrzebować pomocy podczas nadchodzącej zimy. Omówiono procedury i konieczność regularnych kontroli miejsc, gdzie takie osoby mogą przebywać. W spotkaniu uczestniczyło kierownictwo Ośrodka Pomocy Społecznej w Namysłowie oraz komendanci Straży Miejskiej i Policji.Spotkanie w siedzibie namysłowskiej policji dotyczyło koordynacji zadań w zakresie pomocy i wsparcia dla osób bezdomnych i samotnych. Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i noclegu osoby bezdomne. Regularnie sprawdzają parki, pustostany oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.
Policjantów w tych działaniach wspierają strażnicy miejscy i pracownicy opieki społecznej. Wspólnie monitorujemy miejsca przebywania osób bezdomnych a także reagujemy na osoby siedzące lub leżące na ławkach w niesprzyjających warunkach. Każdemu bezdomnemu oferujemy pomoc oraz przewiezienie do odpowiedniej placówki, gdzie jest ciepło, można zjeść posiłek i spędzić noc w godnych warunkach.
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo tych osób zależy od każdego z nas. Dlatego przypominamy mieszkańcom, by przekazywać służbom informacje o miejscu przebywania osób bezdomnych, którzy znajdują się w warunkach mogących zagrozić ich życiu lub zdrowiu. Taką informację można przekazać dzielnicowemu, poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa lub dzwoniąc na numer alarmowy 112. W ten sposób możemy dotrzeć do większej liczby potrzebujących pomocy i uchronić ich przed zamarznięciem.
Pamiętajmy przy tym o zasadach bezpieczeństwa związanych ze stanem epidemii. W miarę możliwości zachowajmy odpowiedni dystans, załóżmy rękawiczki jednorazowe, koniecznie pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa. Nie przechodźmy jednak obojętnie – czasami wystarczająca pomoc to telefon na numer alarmowy 112. Taki drobny gest może uratować komuś życie.KPP w Namysłowie

990
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

W piątek 25 listopada o godzinie 22:15 dwa zastępy z JRG Krapkowice oraz zastęp z Ochotnicza Straż Pożarna w Krępnej zostały zadysponowane

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada około godziny 13:50 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na 273 km A4 w kierunku Katowic.

Z ostatniej chwili

W sobotę, 26 listopada rano w Pisarzowicach w powiecie krapkowickim zderzył bus zderzył się z samochodem ciężarowym.

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada po godzinie 22:00 do służby ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku DK 46 w pobliżu miejscowości Ścibórz.