Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Zabezpiecz swoją działkę na sezon jesienno – zimowy.

Sezon odwiedzin na ogródkach działkowych powoli dobiega końca. Robi się coraz chłodniej, dlatego też działkowcy coraz rzadziej zaglądają

Zabezpiecz swoją działkę na sezon jesienno - zimowy.

Sezon odwiedzin na ogródkach działkowych powoli dobiega końca. Robi się coraz chłodniej, dlatego też działkowcy coraz rzadziej zaglądają na teren ogródków.

Przed nadchodzącą zimą warto zadbać o to, by odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie, aby nie stało się łupem złodziei.

Jesień to czas, kiedy właściciele ogródków działkowych przeprowadzają ostatnie w roku prace porządkowe na terenie swoich działek. Warto przy tej okazji pamiętać o zabezpieczeniu swojego mienia przed wizytą „nieproszonych gości” – wandali i amatorów cudzej własności, którzy właśnie w tym okresie niejednokrotnie wykorzystują wielotygodniową nieobecność gospodarzy.

Nyscy policjanci przedstawiają kilka podstawowych zasad, które pomogą zabezpieczyć działkę przed włamaniem:

  1. Podczas nieobecności, nie pozostawiajmy na działce wartościowych przedmiotów.
  2. Pamiętajmy o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w budynkach.
  3. Warto sfotografować posiadane urządzenia, ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne. Urządzenia nieposiadające numerów – trwale oznaczmy np. swoimi inicjałami albo datą urodzenia (dzięki temu, w razie kradzieży lub zagubienia, łatwiej udowodnić, że dany przedmiot jest naszą własnością).
  4. Uważajmy na osoby kręcące się bez celu w pobliżu działki. Przyjrzyjmy się im lub zapytajmy kogo szukają – przezorność może uchronić przed kradzieżą, a spostrzeżenia mogą być przydatne policjantom, gdyby doszło do włamania.
  5. Sprawdzajmy tożsamość i wiarygodność obcych osób, przychodzących na działkę w sprawie niezbędnej naprawy urządzeń. Nie wpuszczajmy bez uzasadnionych powodów nieznanych sobie osób.
  6. Współpracujmy z naszymi działkowymi sąsiadami. Zwracajmy uwagę także na ich domek, podejrzane hałasy i obce osoby obecne na terenie ich działki, jeśli nie towarzyszy im nikt ze znanych sąsiadów.
  7. Rozważmy zamontowanie dodatkowego zabezpieczenia, np. okiennice, system alarmowy. Warto zamontować czujki zasilane bateriami, które po wykryciu ruchu w zasięgu ich działania, uruchomią oświetlenie lub sygnał dźwiękowy. Ubezpieczmy swój domek na działce, aby w razie nieszczęścia przynajmniej częściowo otrzymać rekompensatę za poniesione straty.
  8. O włamaniu niezwłocznie poinformujmy policjantów dzwoniąc pod numer 112. Nie dotykajmy niczego, nie sprzątajmy, nie przestawiajmy żadnych przedmiotów, żeby nie zatrzeć śladów włamywacza. Jeżeli to możliwe, zapamiętajmy jak najwięcej szczegółów, które pomogą policjantom w znalezieniu sprawców włamania.
  9. Źródło KPP Nysa

488
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Wiadomości

Kędzierzyńsko-kozielski dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci.

Z ostatniej chwili

2,5 promila miał kierowca zatrzymany po pościgu w okolicach Świerczowa.