Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Za naruszenie przepisów będzie musiała opuścić Polskę

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ob. Indii, która naruszyła przepisy pobytowe w naszym kraju.

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ob. Indii, która naruszyła przepisy pobytowe w naszym kraju.

28 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu w ramach prowadzonej kontroli legalności pobytu zatrzymali w Nysie obywatelkę Indii. Cudzoziemka przebywała na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez ważnych dokumentów uprawniających ją do pobytu. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności służbowych ustalili, że Hinduska w marcu 2017 roku przybyła na terytorium strefy Schengen na podstawie niemieckiej wizy ważnej 30 dni. Celem jej wizyty były odwiedziny rodziny i znajomych mieszkających w Republice Federalnej Niemiec. W okresie ważności wizy przemieściła się do Polski i złożyła do Wojewody Małopolskiego wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy. Sprawa została przekazana do Wojewody Mazowieckiego, który w czerwcu 2018 roku wydał kobiecie decyzję o odmowie udzielenia zgody na pobyt czasowy. Cudzoziemka odwołała się od decyzji, jednakże Szef Urzędu do spraw Cudzoziemców utrzymał ją w mocy. Zaskarżona decyzja uprawomocniła się w styczniu 2020 roku. Od tego czasu kobieta przebywa w Polsce nielegalnie. Zgodnie z zapisem Ustawy o cudzoziemcach obywatelka Indii powinna jak najszybciej opuścić terytorium RP, lecz tego nie uczyniła. Dodatkowo (przebywając na terytorium Polski nie posiadając do tego tytułu prawnego), w październiku 2021 roku złożyła wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę do Wojewody Opolskiego.

W związku z przebywaniem na terytorium naszego kraju, nie posiadając do tego tytułu pobytowego, ob. Indii została ukarana mandatem w wysokości 200 zł. Ponadto Komendant Placówki Straży Granicznej w Opolu wydał cudzoziemce decyzję zobowiązującą ją do powrotu w terminie 30 dni oraz orzekł o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 6 miesięcy.

Źródło Straż Graniczna

1937
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali kierowcę mercedesa.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 27 czerwca o godzinie 13:32 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o włączeniu się czujki tlenku węgla w budynku wielorodzinnym

Wiadomości

Nyscy kryminalni zatrzymali 3 młode kobiety podejrzane o rozbój na 23-letniej mieszkance powiatu nyskiego.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 20 czerwca o godzinie 20:45 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na trasie Opole-Nysa na DK46 w miejscowości