Connect with us

Hi, what are you looking for?

Za nami półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce

Zakończył się turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet.

Zakończył się turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. W zawodach organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zwyciężyła ekipa WSZiA Opole, pokonując w finale Uniwersytet Ekonomiczny Katowice 2:0 (25:19, 25:14). Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczy z Politechniki Śląskiej Gliwice.

W zawodach uczestniczyły jeszcze dwa inne opolskie zespoły – Politechnika Opolska i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie. Politechnice przypadło ostatnie 14 miejsce, PWSZ zakończyła na 7 pozycji. Po raz kolejny zabrakło w stawce Uniwersytetu Opolskiego, który jeszcze niedawno uchodził za najmocniejszy akademicki zespół w kraju.

W dniach 4-6 maja w Opolu rozegrane zostały półfinały męskie. W nich również triumfowała reprezentacja Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Drugie miejsce przypadło Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu Katowice, a trzecie Uniwersytetowi Ekonomicznemu Katowice. Gospodarz – Politechnika Opolska, zajął dopiero siódmą lokatę. Na 13 miejscu rywalizację zakończył Uniwersytet Opolski.

1300

Może Ci się spodobać

Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki

W niedzielę poznamy 67. zwycięzcę rozgrywek o TAURON Puchar Polski. Już po raz siódmy najlepsze polskiej drużyny będą rywalizować w Nysie

Ogromnych emocji dostarczyła potyczka w ramach 18. Tauron Ligi pomiędzy Uni Opole a Moyą Radomką Radom.

Nie popisały się siatkarki Uni Opole w spotkaniu 14. kolejki Tauron Ligi, niespodziewanie przegrywając u siebie 2:3 z Ita Tools Stalą Mielec.