Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Wyrzucony do śmietnika popiół mógł spowodować pożar boksu śmietnikowego w Brzegu.

Nierozważne wyrzucanie popiołu może zakończyć się pożarem i stratami materialnymi.

Wyrzucony do śmietnika popiół mógł spowodować pożar boksu śmietnikowego w Brzegu.

Nierozważne wyrzucanie popiołu może zakończyć się pożarem i stratami materialnymi. Przekonali się o tym mieszkańcy ul. Kościuszki w Brzegu. Wczoraj (18.01), około godz. 13:40 doszło w tym miejscu do pożaru boksu śmietnikowego.

„Do akcji zadysponowano dwa zastępy strażaków JRG z Brzegu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ogniem objęta była zabudowa na odpady. Prawdopodobną przyczyną pożaru było wyrzucenie gorącego lub żarzącego się popiołu z pieca” – mówi nam mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.
Przypomnijmy, że popiół węglowy należy co do zasady wrzucać do pojemników na odpady zmieszane, a popiół drzewny do kontenera na bioodpady. Obie frakcje przez wyrzuceniem muszą być schłodzone.

Nawet najmniejszy rozżarzony kawałek może doprowadzić do pożaru zabudowy śmietnikowej, a w skrajnych przypadkach do rozprzestrzenienia się ognia na budynki mieszkalne.

Źródło www.brzeg24.pl Foto Paweł

582
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Kilka zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do akcji gaśniczej pożaru, który wybuchł dzisiaj (6.07) około godz. 17:00 w zakładzie

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.