Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Wypadek na strażackim quadzie.14-letnią dziewczynę LPR zabrał do szpitala w Opolu.

Policjanci z Brzegu prowadzą czynności mające wyjaśnić szczegółowe okoliczności

Wypadek na strażackim quadzie.14-letnią dziewczynę LPR zabrał do szpitala w Opolu.

Policjanci z Brzegu prowadzą czynności mające wyjaśnić szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę (19.06) w Skarbimierzu. 25-letnia kierująca quadem przewoziła 14-letnią dziewczynkę, która po wypadku doznała złamania lewej kości miednicznej i prawego obojczyka. Ze wstępnych informacji wynika, że quad należący do strażaków OSP w Skarbimierzu został użyty samowolnie, bez zgłoszenia oficerowi dyżurnemu Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.


„To jest jakieś niepoważne. Strażacy ze Skarbimierza wzięli służbowego quada na festyn, gry i zabawy. Kiedy doszło do wypadku, to dziewczyna z jednostki strażaków w Skarbimierzu przewoziła moją córkę. Dziecko ma złamaną lewą część miednicy i prawy obojczyk, leży unieruchomiona w szpitalu w Opolu. Kto za to odpowie? Ja tego tak nie zostawię, złożę zawiadomienie do prokuratury” – mówi pan Michał Skorupa, ojciec poszkodowanej 14-latki.
„Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letnia kobieta z nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad quadem i uderzyła w betonowe ogrodzenie posesji. 14-letnia pasażerka odniosła obrażenia ciała wymagające hospitalizacji. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Opolu. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego wypadku” – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, do wypadku miało dojść już po zakończeniu festynu, a nie w jego trakcie. Poszkodowana dziewczynka ma należeć do młodzieżowej grupy strażaków ze Skarbimierza. To jednak nie zmienia faktu, że sprzęt został użyty samowolnie, bez zachowania procedur.


„Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej nie posiada informacji, aby jednostka OSP Skarbimierz zgłosiła tego dnia jakikolwiek wyjazd. Do stanowiska kierowania takie dane nie wpłynęły” – mówi st. kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Co ciekawe, z uzyskanych informacji wynika, że władze Gminy Skarbimierz tuż po wypadku zgłosiły do Państwowej Straży Pożarnej, aby wycofać z podziału bojowego quady będące w dyspozycji jednostki OSP w Skarbimierzu, jednak dzisiaj zgłoszono ponowną ich rejestrację.
Chcieliśmy potwierdzić tę informację, jednak przedstawiciel Urzędu Gminy w Skarbimierzu poprosił nas o skierowanie zapytania na piśmie. Do sprawy będziemy wracać.

Źródło www.brzeg24.pl Foto Czytelnik

9667
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Blisko 80 gramów amfetaminy zabezpieczyli policjanci z Brzegu. Do sprawy zatrzymali 33-letniego kierowcę audi.

Z ostatniej chwili

W nocy na rondzie obok Makro na obwodnicy Opola ciężarówka przewożąca cement przewróciła się na bok.

Z ostatniej chwili

W czwartek 1 grudnia o godzinie 19:05 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK46 na trasie Opole-Niemodlin w miejscowości

Z ostatniej chwili

Policjanci z komendy miejskiej w Opolu poszukują świadków wypadku drogowego z 21 listopada br. Do zdarzenia doszło na 224 kilometrze