Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Wypadek busa DW nr 409.Dwie osoby zostały ranne.

Do poważnego wypadku doszło w czwartek rano na drodze wojewódzkiej nr 409, która prowadzi ze Strzelec Opolskich do Gogolina.

wypadek, wypadek na trasie strzelce goglolin, wypadek strzelce, wypadek gogolin, gazeta opolska, informacje opolskie, wypadek busa, wypadek na DW409,

Do poważnego wypadku doszło w czwartek rano na drodze wojewódzkiej nr 409, która prowadzi ze Strzelec Opolskich do Gogolina. Opel vivaro wypadł z drogi. Kierowca busa twierdzi, że przyczynił się do tego zły stan pobocza. W busie, który uległ wypadkowi, znajdowali się pracownicy jednej z firm z powiatu oleskiego. Załoga jechała do pracy na budowie w Krapkowicach.
Wypadek zdarzył się na drodze wojewódzkiej nr 409 pomiędzy Niwkami a Ligotą Dolną, w momencie gdy bus był wyprzedzany.
– Z przeciwnej strony także jechał samochód, więc zwolniłem i zjechałem delikatnie na pobocze, żeby zrobić miejsce kierowcy, który mnie wyprzedzał. Wtedy busem zarzuciło – relacjonuje 23-letni kierowca opla vivaro.
Opel vivaro uderzył w przepust, a następnie zjechał do rowu.
Dwie z pięciu osób, które podróżowały busem, trafiły do szpitala w Strzelcach Opolskich. Jeden z pasażerów miał uraz głowy.
Pobocze, na które zjechał kierowca opla jest utwardzone kamieniem. Niestety w miejscu, w którym doszło do wypadku brakowało tłucznia. W rezultacie koło opla utknęło w koleinie o głębokości kilkunastu centymetrów.- Gdyby droga była we właściwym stanie, to nic by się nie stało – denerwował się 23-latek.
Policja nie podziela jednak uwag kierowcy opla. Mundurowi uznali wstępnie, że to mężczyzna jest odpowiedzialny za wypadek. Konsekwencje wobec sprawcy będą zależeć od rodzaju obrażeń, jakich doznali pasażerowie.
Mężczyzna zapowiada, że będzie domagał się wyjaśnień od zarządcy drogi. Nie wyklucza także skierowania sprawy na drogę sądową. Zródło www.nto.pl

4076
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj (środa, 7 czerwca) około godziny 16.30 na DK40 pomiędzy Pokrzywnicą, a Twardawą.

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca o godzinie 17:00 do służb ratunkowych z nr alarmowego 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK 45 w Zawadzie.

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku doszło pomiędzy Pokrzywnicą, a Twardawą na drodze krajowej nr 40 przy zjeździe na Dobieszowice.

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca 2023r. o godzinie 12:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło