Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Wymiana opon na ostatnią chwilę!

Wskazanie konkretnej daty można właściwie uznać za niemożliwe.

Wymiana opon na ostatnią chwilę!

Wskazanie konkretnej daty można właściwie uznać za niemożliwe.

Wszystko dlatego, że w tej kwestii decydujący głos ma pogoda, która jest czynnikiem nieprzewidywalnym i potrafi zaskoczyć nawet doświadczonych meteorologów.

Przyjmuje się jednak, że podstawowy wyznacznik tego, kiedy należy zmienić opony na zimowe, to średnia temperatura.

Gdy zacznie ona utrzymywać się poniżej 7°C, najwyższa pora udać się do wulkanizatora.

Gdy średniodobowa temperatura spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza warto zastanowić się nad wymianą ogumienia z letniego na zimowe. Wówczas mieszanka gumowa opon letnich zaczyna gwałtownie twardnieć, co powoduje, że opony tracą swoje właściwości jezdne, nie zapewniając takich parametrów, jakie założył ich producent. Tutaj idealnie sprawdzają się opony zimowe z mieszanką gumy, która nawet przy dużych temperaturach minusowych jest miękka i elastyczna.

Oprócz wspomnianej temperatury granicznej 7 stopni warto również zwrócić uwagę na pory dnia, kiedy najczęściej przemieszczamy się pojazdem. Średniodobowa temperatura to średnia pomiędzy najniższą temperaturą w nocy a najwyższą w dzień. Gdy jednak poruszamy się głównie w nocy lub nad ranem, warto ogumienie wymienić wcześniej, gdyż wtedy średnia temperatura jest znacznie niższa.https://www.oponyfelgialu.pl/?fbclid=IwAR34HDdFysjl92t6ejPpmEOhyqVMhBWVUSRqOqTLtn9Qrb07UMNtsYdehMY

1183
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Prognozy pogody przewidują opady deszczu i podmuchy wiatru w najbliższych dniach. Stwarza to trudne, bardziej wymagające warunki na naszych

Z ostatniej chwili

Podobnie jak wiele innych elementów eksploatacyjnych w pojazdach, również opony ulegają zużyciu.

Z ostatniej chwili

W piątek 24 marca o godzinie 9:10 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul. Kaliskiej w Praszce.

Z ostatniej chwili

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o lokalnych opadach marznącej mżawki, które będą powodować gołoledź.