Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJI I SANEPIDU

Po otwarciu centrów handlowych, policjanci z Opola i pracownicy sanepidu rozpoczęli kontrole. Funkcjonariusze i urzędnicy sprawdzą

kontrole w sklepach, kontrole policyjne w sklepach, kontrole z sanepidem w sklepach, kontrole policji w galeriach, policja w galerii,

Po otwarciu centrów handlowych, policjanci z Opola i pracownicy sanepidu rozpoczęli kontrole. Funkcjonariusze i urzędnicy sprawdzą, czy pracownicy i klienci noszą maseczki i przestrzegają zaleceń sanitarnych. Jak pokazują takie działania, niestety nie wszyscy pamiętają o bezpieczeństwie własnym i innych. Nie zapominajmy o dystansie społecznym, dezynfekcji i zasłanianiu ust i nosa. Wspólnie dbajmy o zdrowie nas wszystkich.
Zgodnie z obowiązującymi od soboty przepisami, galerie handlowe zostały otwarte. Robienie zakupów odbywa się jednak pod rygorem reżimu sanitarnego. Chodzi tu między innymi o ilość osób w sklepie – czyli jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych oraz 1 osoba na 10 metrów kwadratowych w sklepach o mniejszej powierzchni. Podczas poruszania się po sali sprzedaży jak również w kolejkach pomiędzy klientami, istnieje obowiązek zachowania 1,5 metra dystansu społecznego. Mieszkańcy muszą pamiętać także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o obowiązkowej dezynfekcji rąk. KMP Opole

Obostrzenia te mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nieprzestrzeganie ich może narazić na utratę zdrowia lub życia nie tylko nas samych, ale również naszych bliskich i inne postronne osoby. Dlatego też w trosce o zdrowie mieszkańców naszego regionu policjanci i inspektorzy sanitarni sprawdzają, czy obostrzenia przestrzegane także w centrach handlowych.

Im bliżej świąt, tym więcej osób będzie odwiedzało galerie handlowe. Dlatego tylko wspólna dyscyplina może ustrzec nas sprzed ryzykiem zachorowania. Niezapowiedziane kontrole pokazują, że nie wszyscy pamiętają o własnym i innych bezpieczeństwie. Mundurowi zaznaczają, że nie będzie taryfy ulgowej wobec ,,zapominalskich”. Tylko od soboty policjanci z Opola w centrach handlowych nałożyli na mieszkańców ponad 70 mandatów karnych. W czterech przypadkach skierowali wniosek o ukaranie do sądu, jedna osoba została pouczona.

Po raz kolejny apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń. Przypominamy, że niestosowanie się do nich może skutkować mandatem karnym lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Podczas wspólnych działań kontrolnych, urzędnicy tłumaczyli mieszkańcom, jak ważna jest wzajemna dyscyplina w walce z koronawiusem. Za rażące lekceważenie reżimu sanitarnego, urzędnicy w drodze postępowania administracyjnego mogą nałożyć karę do 30 tys. złotych.

4747
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Zakazem dalszej jazdy ze względu na fatalny stan techniczny zakończyła się kontrola śmieciarki zatrzymanej przez opolskich inspektorów 07 września w Ozimku.

Wiadomości

Dziś Policja prowadzi działania pn. „Prędkość”, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Z ostatniej chwili

Kluczborscy policjanci z grupy Speed zatrzymali łamiącego przepisy drogowe kierowcę skody.

Wiadomości

Dziś na drogach powiatu Namysłowskiego odbędą się wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD).