Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Wkrótce „Lipsk” przejdzie do historii.(Zdjęcia)

Za trzy tygodnie z budynku „Lipsk” zostanie jedynie metalowa konstrukcja – sprawdziliśmy postęp prac najważniejszej inwestycji

Wkrótce „Lipsk” przejdzie do historii.(Zdjęcia)

Za trzy tygodnie z budynku „Lipsk” zostanie jedynie metalowa konstrukcja – sprawdziliśmy postęp prac najważniejszej inwestycji Politechniki Opolskiej.
– Prace idą zgodnie z planem.

Za trzy tygodnie skończymy demontaż zielonej fasady. Do końca roku systematycznie będziemy zabudowywać fasadę, więc przez jakiś czas będzie widoczny metalowy szkielet – informuje Arkadiusz Walasek, kierownik budowy.
Prace związane z przebudową „Lipska”, które wykonuje opolska firma Solid Constructions, trwają od blisko pięciu miesięcy.

Projekt przebudowy zakłada także zmiany otoczenia wokół samego budynku, nasadzenia drzew i krzewów oraz powstanie parkingów, na których zadaszeniach zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne. Całkowity koszt inwestycji to 72 mln zł. Dokładnie 51 150 000 zł Politechnika Opolska otrzymała wsparcia z Ministerstwa Edukacji i Nauki.
W wyremontowanym budynku swoją siedzibę mieć będzie Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki oraz Wydział Ekonomii i Zarządzania.

– To początek realizacji koncepcji Kampus 2.5, która zakłada lokalizację politechniki w dwóch kampusach, czyli na pierwszym kampusie oprócz dwóch wydziałów w przebudowanym budynku swoją siedzibę ma Wydział Mechaniczny, tam także znajduje się osiedle akademickie. Na drugim kampusie mieści się Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, Wydział Wychowania Fizycznego, Rektorat oraz administracja, natomiast 0.5 to mieszczący się w centrum miasta Wydział Budownictwa i Architektury – wylicza prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

To nie jedyne plany inwestycyjne Politechniki Opolskiej. Na pierwszym kampusie, w miejscu budynku dawnej stołówki i pomiędzy „Łącznikiem” a remontowanym właśnie budynkiem „Lipsk”, ma powstać Centrum Metrologii Przemysłowej i Nowoczesne Centrum ITmatyka. Natomiast na drugim kampusie zaplanowano powstanie centrum dydaktyczno-bibliotecznego „Newton” oraz długo wyczekiwanej hali lekkoatletycznej.

Źródło Politechnika Opolska

14785
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Kultura

Piątek to najbardziej filmowy dzień tygodnia i właśnie tego dnia ekranami zawładnie premiera wyczekiwana przez

Z ostatniej chwili

Policjanci z Dobrzenia zatrzymali na gorącym uczynku 3 mieszkańców Kluczborka. Dwaj 21-latkowie i 23-latek właśnie usiłowali wyciąć

Z ostatniej chwili

W czwartek 23 marca o godzinie 4:30 do straży pożarowej wpłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o pożarze na ulicy Szerokiej w miejscowości

Komunikaty

Już 24 i 25 marca 2023 r. na terenie województwa opolskiego i w całej