Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Weekend z WOŚP

Niełatwe było w tym roku, w związku z pandemią koronawirusa,

Niełatwym zadaniem było w tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, przygotowanie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy jednak stanęli na wysokości zadania, proponując ciekawe atrakcje.

Niedziela (31.01) będzie tradycyjnie już głównym dniem akcji i wtedy też na ulicach pojawią się wolontariusze. W Opolu na godzinę 12:00 zaplanowano start biegu „Policz się z cukrzycą”. Trasa z pomiarem czasu otwarta będzie do 15:00. Organizatorom chodzi o to, aby przemieszczać się po niej nie tworząc większych grup.

Pozostałe atrakcje będą w formie online. Na profilu facebookowym Młodzieżowego Domu Kultury o 15:00 odbędą się zajęcia „Z sercem i głową twórz kolorowo”, a dwie godziny później rozpocznie się koncert Młodych Talentów. Wystąpią w nim Anna Malek, Monika Morka, Michał Bober, Jędrzej Skiba, Łukasz Szuba.

Również w Kędzierzynie-Koźlu na 17:00 zaplanowany jest koncert w formie online. Wystąpią między innymi Stream, Czerwone i Czarne, Szepty i Projekt X. Koncert będzie do obejrzenia na profilu miejscowego MOK-u.

Brzeski sztab z kolei prowadzić będzie przez cały dzień audycję radiową z siedziby sztabu, który mieści się w Brzeskim Centrum Kultury.

Na profilach sztabów WOŚP w poszczególnych miastach prowadzone są również licytacje. Zachęcamy do udziału w nich. Tam też można zapoznać się z pełnym planem wydarzeń w ramach tegorocznego finału WOŚP.

To już 29 finał WOŚP. Tym razem celem akcji jest wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Zdjęcie: WOŚP Opole

996
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Kultura

Wraz z 6. edycją MODELATORNI Teatr Kochanowskiego wraca do idei Jerzego Grotowskiego z okresu „Sztuki jako wehikułu", w której to sam

Wiadomości

Przewóz 43 osób (w tym troje dzieci) nielegalnie przebywających w Polsce ujawnił  na Obwodnicy Niemodlina opolski patrol inspekcji.

Wiadomości

W dniu 26 września przypada Europejski Dzień Języków - inicjatywa ustanowiona przez Radę Europy i Komisję Europejską, mająca na celu

Z ostatniej chwili

Informacja dla kierowców na DK46G (obwodnica Nysy) trasa Nysa - Radzikowice!