Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Weekend na namysłowskich drogach

W miniony weekend namysłowscy policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy całkowicie zlekceważyli przepisy drogowe.

W miniony weekend namysłowscy policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy całkowicie zlekceważyli przepisy drogowe. Pomimo policyjnych apeli, kierowcy ci albo rażąco łamali ograniczenia prędkości albo nietrzeźwi powadzili swoje auta. We wszystkich tych przypadkach policjanci zatrzymali im uprawnienia do kierowania. W sobotę funkcjonariusze drogówki zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą był kierowca opla, który w Jastrzębiu na obowiązującej pięćdziesiątce jechał 141 km/h, czyli aż o 91 km/h za dużo. Drugi z kierowców swoim mercedesem jechał o 61 km/h za dużo. Obaj stracili uprawnienia na 3 miesiące i zostali ukarani wysokimi mandatami. Innym przykładem nieodpowiedzialności na drodze stanowią nietrzeźwi kierowcy. W weekend, policjanci namysłowskiej drogówki zatrzymali aż trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu. Nietypowym zachowaniem wykazał się kierowca ciągnika rolniczego. Na widok radiowozu zaczął uciekać przez pola i leśne ścieżki. Został zatrzymany przez patrol policji, gdy był już pasażerem innego pojazdu. Badanie alkomatem wykazało przyczynę próby ucieczki – blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 61-latek stracił już uprawnienia do kierowania, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie się tłumaczył przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz kierowania pojazdami i do 2 lat więzienia. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze. Wciąż przypominamy, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Planując wyjazd, wyjedźmy odpowiednio wcześniej, aby później nie łamać wszelkich ograniczeń, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. KPP Namysłów asp. Paweł Chmielewski

898
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

32-letnia kierująca chevroletem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, w wyniku czego zderzyła się z prawidłowo jadącym

Z ostatniej chwili

W środę 29 marca o godzinie 9:07 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora 112 o wypadku na ul. Szpitalnej w Leśnicy.

Z ostatniej chwili

Strażacy i policjanci zostali zadysponowani ma północy odcinek obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, gdzie osobowa kia stanęła w płomieniach.

Z ostatniej chwili

We wtorek 28 marca o godzinie 15:20 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na trasie Radomierowice – Grabice.