Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Weekend na namysłowskich drogach

W miniony weekend namysłowscy policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy całkowicie zlekceważyli przepisy drogowe.

W miniony weekend namysłowscy policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy całkowicie zlekceważyli przepisy drogowe. Pomimo policyjnych apeli, kierowcy ci albo rażąco łamali ograniczenia prędkości albo nietrzeźwi powadzili swoje auta. We wszystkich tych przypadkach policjanci zatrzymali im uprawnienia do kierowania. W sobotę funkcjonariusze drogówki zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą był kierowca opla, który w Jastrzębiu na obowiązującej pięćdziesiątce jechał 141 km/h, czyli aż o 91 km/h za dużo. Drugi z kierowców swoim mercedesem jechał o 61 km/h za dużo. Obaj stracili uprawnienia na 3 miesiące i zostali ukarani wysokimi mandatami. Innym przykładem nieodpowiedzialności na drodze stanowią nietrzeźwi kierowcy. W weekend, policjanci namysłowskiej drogówki zatrzymali aż trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu. Nietypowym zachowaniem wykazał się kierowca ciągnika rolniczego. Na widok radiowozu zaczął uciekać przez pola i leśne ścieżki. Został zatrzymany przez patrol policji, gdy był już pasażerem innego pojazdu. Badanie alkomatem wykazało przyczynę próby ucieczki – blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 61-latek stracił już uprawnienia do kierowania, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie się tłumaczył przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz kierowania pojazdami i do 2 lat więzienia. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze. Wciąż przypominamy, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Planując wyjazd, wyjedźmy odpowiednio wcześniej, aby później nie łamać wszelkich ograniczeń, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. KPP Namysłów asp. Paweł Chmielewski

680
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipcu przed godziną 14:00 doszło do zderzenia drogowego w Namysłowie w rejonie ronda imienia Grota Roweckiego.

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj (30.06) około godz. 14:20. Kierujący samochodem osobowym wjechał na przejazd kolejowy wprost pod

Z ostatniej chwili

W Środę 29 czerwca około godz. 15:45 służby ratunkowe zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego na 273km Autostrady A4 w kierunku Katowic.