Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Wcielenie ochotników do służby przygotowawczej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej.(Zdjęcia)

W 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej wcielono blisko dziewięćdziesięcioro ochotników

Wcielenie ochotników do służby przygotowawczej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej.(Zdjęcia)

W 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej wcielono blisko dziewięćdziesięcioro ochotników do służby przygotowawczej, realizowanej na potrzeby korpusu szeregowych.
Początek roku kalendarzowego, to również początek szkolenia elewów służby przygotowawczej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej.

W ramach pierwszego w tym roku kursu, realizowanego na potrzeby korpusu szeregowych zawodowych, do opolskiej jednostki wcielono blisko dziewięćdziesięcioro ochotników, a w tym dziewięć kobiet.

Przyjęcie do grona elewów poprzedzone zostało przeprowadzeniem szczegółowego wywiadu lekarskiego oraz przeprowadzeniu testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Następnie ochotnicy zostali zaewidencjonowani, ostrzyżeni, umundurowani i zakwaterowani w Ośrodku Szkolenia Służby Przygotowawczej.

Podczas pierwszej zbiórki w koszarach jednostki elewów przywitał zastępca dowódcy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownik Ireneusz Maślanka.

Od 1 lutego elewi rozpoczną intensywne szkolenie, na które przede wszystkim składać się będą zajęcia strzeleckie, z musztry oraz taktyki.

Tekst: kpt. Piotr Płuciennik

Zdjęcia: kpt. Piotr Płuciennik

2070
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipca po godzinie 15:00 policjanci z ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie z nr alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym na trasie Opole

Z ostatniej chwili

Do Polski trafiła już pierwsza partia z 300 zamówionych pojazdów Couguar 4x4. Zanim jednak przekazane zostaną do jednostek wojskowych

Z ostatniej chwili

Na terenie zakładu mleczarskiego, podczas transportu, z wózka widłowego spadł pojemnik z 50-procentowym roztworem kwasu azotowego.