Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Wcielenie ochotników do służby przygotowawczej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej.(Zdjęcia)

W 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej wcielono blisko dziewięćdziesięcioro ochotników

Wcielenie ochotników do służby przygotowawczej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej.(Zdjęcia)

W 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej wcielono blisko dziewięćdziesięcioro ochotników do służby przygotowawczej, realizowanej na potrzeby korpusu szeregowych.
Początek roku kalendarzowego, to również początek szkolenia elewów służby przygotowawczej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej.

W ramach pierwszego w tym roku kursu, realizowanego na potrzeby korpusu szeregowych zawodowych, do opolskiej jednostki wcielono blisko dziewięćdziesięcioro ochotników, a w tym dziewięć kobiet.

Przyjęcie do grona elewów poprzedzone zostało przeprowadzeniem szczegółowego wywiadu lekarskiego oraz przeprowadzeniu testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Następnie ochotnicy zostali zaewidencjonowani, ostrzyżeni, umundurowani i zakwaterowani w Ośrodku Szkolenia Służby Przygotowawczej.

Podczas pierwszej zbiórki w koszarach jednostki elewów przywitał zastępca dowódcy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownik Ireneusz Maślanka.

Od 1 lutego elewi rozpoczną intensywne szkolenie, na które przede wszystkim składać się będą zajęcia strzeleckie, z musztry oraz taktyki.

Tekst: kpt. Piotr Płuciennik

Zdjęcia: kpt. Piotr Płuciennik

2372
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Kultura

W najbliższych dniach na widzów czekają filmowe prezenty, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Wiadomości

We wtorek 6 grudnia po godzinie 22:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o samochodzie, który wjechał w latarnię na Placu Wolności w Opolu.

Z ostatniej chwili

W czwartek 8 grudnia po godzinie 9:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Niemodlina na wysokości Sosnówki w kierunku

Z ostatniej chwili

W środę 7 grudnia w godzinach wieczornych do służb ratunkowych z nr alarmowego 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska