Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

W PRZEDŚWIĄTECZNEJ GORĄCZCE NIE ZAPOMINAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE!

Czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia często wiąże się z przemieszczaniem się do sklepów i galerii handlowych.

Czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia często wiąże się z przemieszczaniem się do sklepów i galerii handlowych. W tym świątecznym roztargnieniu nie możemy zapominać o bezpieczeństwie na drodze. Jako piesi, rowerzyści, czy kierujący samochodami nie lekceważmy warunków na drodze, zwróćmy uwagę na innych i bądźmy skupieni na bezpieczeństwie. Wspólnie sprawmy, aby droga do świąt była bezpieczna.

Ostatnie dni przed świętami bożonarodzeniowymi często wiążą się z gorączkowymi zakupami ostatnich potrzebnych rzeczy. Zauważalnych jest większy ruch pieszych i samochodów w rejonach sklepów i galerii handlowych. Dodatkowo, zimowe i często trudne warunki na drodze zwiększają ryzyko kolizji i wypadków. Poranne przymrozki, opady zamarzającego deszczu i śniegu nie ułatwiają życia kierowcom. Dlatego niezmiernie ważny jest w pełni sprawny pojazd. Zimowy płyn do spryskiwaczy, odpowiednio wyregulowane światła i zimowe opony na pewno ułatwią nam bezpieczną jazdę.
Jako piesi też niejednokrotnie musimy z większą uwagą poruszać się po chodnikach i przejściach dla pieszych. Nie zapominajmy o naszej widoczności. Elementy odblaskowe, noszone nawet w ciągu dnia, zwiększą naszą szansę na bycie zauważonym przez kierowców i da im czas na odpowiednią reakcję.
Tylko 18 grudnia odnotowaliśmy kilka stłuczek i wypadków w naszym regionie:
W Opolu, około godziny 16:00, na rodzie przy ul. Okulickiego, 63-letnia kierująca osobowym renault zajechała drogę kierującemu audi. W wyniku zderzenia ranna została 25-letnia pasażerka audi. Do kolejnego zdarzenia doszło po godz. 17:00, na ul. Budowlanych. 63-latka jadąc fordem, na przejściu dla pieszych nie ustąpiła pierwszeństwa i potrąciła 10-letnią dziewczynę. Natomiast na ulicy 1 maja, również w Opolu, 72-letni kierowca volkswagena podczas zawracania na ulicy, nie ustąpił pierwszeństwa 22-latkowi, również kierowcy volswagena. W tym wypadku młodszy z kierowców został ranny. Tego dnia nie tylko w Opolu dochodziło do zdarzeń drogowych. Na DK45 w powiecie kluczborskim zderzyły się 4 pojazdy. Jak wynika z ustaleń policjantów, na tył skręcającego z drogi fiata najechał dostawczy bus. Zanim przyjechało pogotowie, doszło do kolejnego zderzenia. Rozbite samochody omijała ciężarówka, a jadący za nią kierowca renault najprawdopodobniej zagapił się i uderzył w jej tył.
Dlatego apelujemy zarówno do kierowców jak i pieszych o poszanowanie przepisów ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do zimowych warunków, zwiększenie koncentracji oraz o wzajemny szacunek na drodze. Wspólnie zadbajmy o to, aby przedświąteczne przygotowania upłynęły nam bezpiecznie.KWP Opole

841
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedzielę 4 grudnia po godzinie 16:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Śliwickiej w Otmuchowie.

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada o godzinie 13:52 służby ratunkowe dostały wezwanie z nr alarmowego 112 o wypadku na trasie Opole-Kluczbork na dk45 w miejscowości...

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada o godzinie 4:00 służby ratunkowe dostały powiadomione o wypadku drogowym w miejscowości Złotniki na ul. Opolskiej.

Z ostatniej chwili

W czwartek 24 listopada o godzinie 16:40 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DW401 koło Starego Grodkowa.