W Nysie lepszy Trefl

W meczu 18. kolejki siatkarskiej PlusLigi Trefl Gdańsk pokonał

W meczu 18. kolejki siatkarskiej PlusLigi Trefl Gdańsk pokonał PSG Stal Nysę w trzech setach (25:23, 25:23, 25:22). MVP spotkania wybrany został środkowy Trefla – Karol Urbanowicz.

Praktycznie w każdym secie Stalowcy mieli szansę na wygraną. Decydowały pojedyncze akcje. W pierwszej odsłonie goście prowadzili w końcówce czterema punktami (23:19), ale Stal doszła na jeden punkt (23:22). Szczególnie żal seta drugiego, w którym z kolei gospodarze prowadzili już pięcioma punktami (12:7), w samej końcówce jednak zabrakło koncentracji, dzięki czemu pościg Trefla okazał się skuteczny. Trzeci, jak się okazało ostatni set, miał podobny przebieg do pierwszego. Trefl przez większość partii prowadził, Stal wyrównała na 21:21, ale końcówka należała znów do przyjezdnych.

– Można powiedzieć, że był do mecz walki, który rozstrzygnął się w końcówkach. Niestety tych końcówek nie rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść. Złość to jest bardzo delikatnie powiedziane to co teraz czujemy. – powiedział po meczu Mariusz Schamlewski, środkowy Stali.

PSG Stal Nysa kolejny ligowy mecz rozegra w Suwałkach. Już w sobotę 5 lutego zmierzą się z miejscowym Ślepskiem.

1449

Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki

Po blisko 3-godzinnym, zaciętym spotkaniu w Warszawie zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. ZAKSA walczyła do końca, niestety finalnie

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała zdobył Puchar Polski po 15 latach przerwy.

Mimo udanego początku w spotkaniu w meczu 26. kolejki PlusLigi musieliśmy uznać wyższość Trefla Gdańsk, goście wygrali 3:1.