Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

W ambulatorium 10 Opolskiej Brygady Logistycznej rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2.

W ramach porozumienia ze szpitalem „węzłowym” tzn. 116 Szpitalem Wojskowym z Przychodnią SPZOZ w Opolu

W ramach porozumienia ze szpitalem „węzłowym” tzn. 116 Szpitalem Wojskowym z Przychodnią SPZOZ w Opolu, w ambulatorium 10 Opolskiej Brygady Logistycznej rozpoczęły się szczepienia przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Pierwsze dawki szczepionki przyjął personel medyczny brygady tj. lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy medyczni. Po zaszczepieniu pacjentów z grupy „0” rozpoczną się szczepienia pozostałych żołnierzy zgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Szczepionka jest szansą na przerwanie łańcucha zachorowań na COVID-19 i uodpornienie społeczeństwa na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Szczególnie narażoną na zakażenie grupą są żołnierze, stanowiący personel medyczny 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. To oni niemal codziennie mają kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem, pełniąc dyżury w szpitalach, izbach przyjęć oraz podczas transportu chorych w ramach wsparcia Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

W kolejnym etapie zaszczepieni zostaną pozostali żołnierze, którzy od początku pandemii realizują zadania wsparcia administracji publicznej, m.in. dostarczając do szpitali i placówek medycznych środki ochronne czy pracując w Domach Pomocy Społecznej i Zakładach Opiekuńczo – Leczniczych. Szczepiąc się żołnierze zapewniają bezpieczeństwo sobie, swoim najbliższym oraz wszystkim osobom, z którymi mają bezpośredni kontakt.

Tekst: kpt. Piotr Płuciennik
Zdjęcia: kpt. Piotr Płuciennik

1481
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

W dniach 13-14 maja w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej odbędzie się pierwszy etap projektu Trenuj jak żołnierz, na które serdecznie

Wiadomości

Dokładnie 23 lata temu z Opola do Macedonii wysłano pierwszy Narodowy Element Wsparcia w ramach misji NATO KFOR.

Wiadomości

W 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej zakończyły się egzaminy dla operatorów wózków podnośnikowych, które przeprowadzili inspektorzy

Wiadomości

Na poligonie w Nowej Dębie trwa wspólne szkolenie żołnierzy Żelaznej Dywizji Polskiej i 82 Airborne Division USA.