Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Uzbrojony w wiadro i pod osłoną nocy wyniósł 8 ton pszenicy.40-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do 5 lat więzienia grozi 40-letniemu mieszkańcowi gminy Lewin Brzeski. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież 8 ton zboża i zniszczenie 60

Uzbrojony w wiadro i pod osłoną nocy wyniósł 8 ton pszenicy.40-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do 5 lat więzienia grozi 40-letniemu mieszkańcowi gminy Lewin Brzeski. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież 8 ton zboża i zniszczenie 60 arów uprawy rolnej.

W ręce policjantów wpadł już następnego dnia po zgłoszeniu. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą kryminalni, wszystkiego miał dopuścić się zaledwie w 1 noc. Pracował pod jej osłoną i tylko za pomocą wiadra. Dodatkowo odpowie za staranowanie ciągnikiem kilku ton rosnącej na polu kukurydzy.

Na początku września, policjanci z Lewina Brzeskiego przyjęli zawiadomienie o kradzieży zboża i zniszczeniu pola uprawnego. Z relacji poszkodowanego wynikało, że z magazynu w jednej z miejscowości w gminie miało zniknąć 8 ton pszenicy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Już dzień po zgłoszeniu ustalili podejrzewanego – to 40-letni mieszkaniec gminy Lewin Brzeski. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna pożyczył traktor od jednego z sąsiadów, a przyczepę od drugiego. W nocy pojechał do oddalonej o kilka kilometrów miejscowości i tam wjechał do magazynu. Przez całą noc, przy wykorzystaniu wiadra, załadował na przyczepę 8 ton pszenicy. Podczas szeregu wykonanych przez policjantów czynności okazało się, że mężczyzna jadąc po swój łup, postanowił skrócić sobie drogę. Kilka kilometrów przejechał środkiem pola na którym rosła kukurydza. Swoim działaniem zniszczył 60 arów tej uprawy.

Podejrzany swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości 17 000 złotych. Zabrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu dwóch zarzutów. Dotyczą one kradzieży i zniszczenia mienia. Do przedstawionych zarzutów się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP Brzeg

10666
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 7 grudnia w godzinach wieczornych do służb ratunkowych z nr alarmowego 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska

Wiadomości

Kierowca opla wyprzedzał nieoznakowany radiowóz drogówki na przejściu dla pieszych w Jemielnicy.

Wiadomości

Młody kierowca wyprzedził nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 18-latka, który miał

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (6.12), na jednej z osiedlowych dróg w Brzegu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia.