Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

UWAŻAJMY, OSZUŚCI MOGĄ WYKORZYSTYWAĆ SYTUACJĘ W UKRAINIE

W związku z sytuacją na naszej wschodniej granicy, mogą pojawiać się próby oszustw. Przestępcy pod pozorem akcji pomocowych mogą usiłować

UWAŻAJMY, OSZUŚCI MOGĄ WYKORZYSTYWAĆ SYTUACJĘ W UKRAINIE

W związku z sytuacją na naszej wschodniej granicy, mogą pojawiać się próby oszustw. Przestępcy pod pozorem akcji pomocowych mogą usiłować wyłudzić pieniądze od osób chcących lub wymagających pomocy. Zachowajmy czujność. Wspierajmy tylko zweryfikowane i prawdziwe akcję pomocowe.

W obliczu aktualnej sytuacji na Ukrainie wielu Polaków postanowiło wesprzeć osoby uciekające przed wojną. Na rzecz uchodźców zbierane są m.in. ubrania, żywność, leki. Organizowane są również przejazdy z granicy i zapewnia się miejsca zamieszkania. Niestety okazuje się, że oszuści mogą wykorzystać obecną sytuację i naszą chęć pomocy.

8 marca, nyscy policjanci otrzymali informację o oszustwie polegającym na tym, że za pośrednictwem portalu społecznościowego rzekomy kierowca zaproponował pomoc w przewiezieniu trzyosobowej rodziny z Ukrainy do Polski, w zamian za koszty paliwa w wysokości 800 zł. Pomimo wpłaty na wskazane konto oszust nie wywiązał się z umowy i zerwał kontakt.  

Sytuacja na Ukrainie spowodowała, że zorganizowanych jest ogromna ilość różnych akcji pomocowych i zbiórek dla tego kraju. Niestety mogą wykorzystać ją również oszuści, którzy podszywają się pod różne podmioty i w ten sposób chcą okraść swoje ofiary. Zachowajcie czujność, szukajcie tylko zweryfikowanych zbiórek dla obywateli Ukrainy.

Wiarygodną i sprawdzoną listę zbiórek można znaleźć na rządowej stronie #PomagamyUkrainie

Źródło KPP Głubczyce

1027
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.

Wiadomości

W piątek 30 września w godzinach wieczornych opolskie służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego do wypadku na skrzyżowaniu ulic