Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Uroczystość powołania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu.

Wczoraj 29. lipca, na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyła się uroczystość powołania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej

Uroczystość powołania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu

Wczoraj 29. lipca, na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyła się uroczystość powołania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. Funkcję tę będzie pełnił bryg. Dariusz Kulawinek. Akt powołania szefowi brzeskich strażaków wręczył Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st. bryg. Arkadiusz Kuśmierski.
Bryg. Dariusz Kulawinek rozpoczął służbę w 1996 roku podejmując naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a po jej ukończeniu w 1998 roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Brzegu na stanowisku ratownik specjalista. Do 2006 roku bryg. Kulawinek zajmował w tutejszej Komendzie stanowiska dowódca zastępu, inspektor a następnie dowódcy zmiany. Od 2006 roku pełnił funkcję starszego specjalisty w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu. W latach 2011-2016 zajmował stanowiska dowódcy zmiany oraz naczelnika wydziału operacyjno-szkoleniowego w KP PSP w Brzegu. Od 1 sierpnia 2016 do 29 czerwca 2017 roku był Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

W 2017 roku został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Brzegu na stanowisko dowódcy JRG Brzeg. Z dniem 1 czerwca 2022 roku powierzono bryg. Kulawinkowi pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu.

Pełniąc służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu sprawował funkcję dowódcy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Brzeg”.

Dariusz Kulawinek odznaczony został m.in. Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2010 r. i 2022 r., Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2014 rok, Odznaką za Zasługi dla Województwa Opolskiego – 2020 rok oraz Odznaką Zasłużony Działacz LOK – 1995.

Źródło www.brzeg24.pl Foto st.asp. Jan Połacik

653
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Wczoraj (22.09), na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową w kierunku Gierszowic doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Wiadomości

Policjanci z Brzegu zatrzymali 26 i 38-letnich mieszkańców powiatu.

Wiadomości

22-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego miał już cofnięte uprawnienia. Mimo to, po raz kolejny, wsiadł za kierownicę samochodu.

Wiadomości

Policjanci z Brzegu zatrzymali 24 i 26-letnich mieszkańców miasta. Mężczyźni są podejrzani m.in. o włamanie do sklepu z biżuterią.