Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

TRZECH KIERUJĄCYCH STRACIŁO PRAWO JAZDY.

Policjanci krapkowickiej grupy speed, zatrzymali 3 kierowców, którzy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego.

Policjanci krapkowickiej grupy speed, zatrzymali 3 kierowców, którzy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Niechlubnym rekordzistą okazał się 58-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 74 km/h. Pamiętajmy, nadmierna prędkość może być przyczyną wielu tragedii na drogach!Krapkowiccy policjanci ruchu drogowego, należący do grupy speed, zatrzymali prawa jazdy 3 kierującym. Rekordzistą był 58-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego, któryw Ściborowicach jechał osobowym jeepem z prędkością124 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku swojego audi miała mieszkanka gminy Biała. 48-latka w Strzeleczkach pędziła 120 km/h. Nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 71-latka,który również w Ściborowicach przekroczył prędkość o 59 km/h.
Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.
Przypominamy:
Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.
Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy. KPP w Krapkowicach

1352
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 6:40 służby ratunkowe dostały wezwanie na numer alarmowy 112 o wypadku na obwodnicy północnej Opola.

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 12:13 wpłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o pożarze budynku w Prószkowie na rynku.

Wiadomości

Sześć zastępów straży pożarnej zadysponowano dzisiaj (29.03) do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Goli Grodkowskiej.

Z ostatniej chwili

Policjanci z Krapkowic zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa mężczyznę i kobietę, podejrzanych o kradzieże w jednej