Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Trwa akcja „ZNICZ”. Policjanci kierują ruchem w okolicach cmentarzy.(Zdjęcia)

Trwa akcja "ZNICZ". Policjanci kierują ruchem w okolicach cmentarzy.(Zdjęcia)

Funkcjonariuszy spotkamy na cmentarzu na opolskiej Półwsi, przy ulicy Cmentarnej i wielu innych nekropoliach stolicy województwa oraz innych miastach.

Do południa 1 listopada 2021 w samym Opolu nie doszło do poważniejszych incydentów, chociaż interweniowało pogotowie.

Pogotowie wezwano do jednej z osób na cmentarzu w opolskiej Półwsi, która zasłabła. Poza tym do południa było spokojnie.

Funkcjonariusze kierują ruchem i zwracają bardzo dużą uwagę, czy kierowcy parkują zgodnie z prawem. Bezpośrednio pod opolskie cmentarze dojeżdżają samochody z osobami niepełnosprawnymi. Pozostałe w większości przypadków parkują w pewnej odległości od bram głównych.

Akcja Znicz rozpoczęła się 29 października i potrwa do 2 listopada. Zadaniem policjantów będzie także eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów (w okresie całej doby).

  • W trakcie naszych policyjnych działań, funkcjonariusze ruchu drogowego będą korzystali również ze służbowego drona – zapowiadał na rozpoczęciu akcji Znicz podkom. Karol Brandys z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Policjanci przy jego użyciu będą ujawniali wykroczenia, w szczególności te popełniane wobec oraz przez pieszych, którzy w tym okresie są najbardziej narażeni na przykre konsekwencje zdarzeń drogowych. Policjanci będą informować zainteresowanych o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym.

  • Jak co roku w tych dniach, przewiduje się wzmożony ruch pojazdów na drogach tranzytowych, jak również pojazdów i pieszych na drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie samych nekropolii – podkreślają funkcjonariusze.
  • Źródło www.nto.pl Foto www.prostozopolskiego.pl

1605
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Blisko 80 gramów amfetaminy zabezpieczyli policjanci z Brzegu. Do sprawy zatrzymali 33-letniego kierowcę audi.

Z ostatniej chwili

W nocy na rondzie obok Makro na obwodnicy Opola ciężarówka przewożąca cement przewróciła się na bok.

Z ostatniej chwili

W czwartek 1 grudnia o godzinie 19:05 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK46 na trasie Opole-Niemodlin w miejscowości

Wiadomości

Dla każdego z nas pierwsze tygodnie grudnia to czas przedświątecznych przygotowań, szukania dobrych okazji i robienia prezentów bliskim.