Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

TRUDNE WARUNKI DROGOWE NA OPOLSZCZYZNIE

Ostatnie dni obfitują w opady śniegu. Wiążą się z tym trudne, zimowe warunki na drogach. Podpowiadamy jak się zachować

wypadeki, trudne warunki ,a drogach, wypadki na śniegu, wypadki, slisko, dużo wypadków, strona z wypadkami,

Ostatnie dni obfitują w opady śniegu. Wiążą się z tym trudne, zimowe warunki na drogach. Podpowiadamy jak się zachować w takiej sytuacji oraz jak przygotować swój samochód do jazdy w takich warunkach. Przeczytajcie nasze rady i z poszanowaniem przepisów drogowych oraz ograniczeń prędkości, ruszajcie bezpiecznie w trasę.

Zima to trudny czas dla wszystkich zmotoryzowanych. Częstym zjawiskiem jest zalegający śnieg na jezdni czy też oblodzenia. Zima to taka pora roku, w trakcie której powinniśmy do czasu planowanej trasy dodać trochę minut na bezpieczne dotarcie do punktu docelowego. Dlatego warto wcześniej zaplanować podróż i przygotować nasz pojazd na drogę.
Nie zapominajmy, że nie tylko my korzystamy z jezdni. W czasie gorszej widoczności, przed wyjściem z pojazdu warto założyć kamizelkę odblaskową, a jeżeli jej nie mamy warto w takową się zaopatrzyć.
Nigdy też nie podróżujmy zbyt blisko poprzedzającego nas samochodu – zachowajmy dystans. Przyda się on w sytuacji nagłego hamowania czy też wtedy gdy jest potrzeba rozpędzenia pojazdu przed zaśnieżonym wzniesieniem. Wybierając się w górzyste rejony, pamiętajmy o bardzo przydatnych łańcuchach na koła. Zwracajmy uwagę również na oznakowanie górskich tras – często na odcinkach dróg takie łańcuchy są wymagane.
Jeżeli nasz pojazd już utknął, a my nie możemy poradzić sobie z pokonaniem przeszkody wezwijmy pomoc. Najlepiej to zrobić za pośrednictwem nr alarmowego 112. Nie wychodźmy z pojazdu i nie zatrzymujmy na własną rękę pojazdów. Gwałtowne naciśnięcie na hamulec wystraszonego naszą reakcją innego kierowcy, może spowodować wpadnięcie w poślizg, a co za tym idzie doprowadzić do wypadku drogowego.
Przypominamy o prawidłowym przygotowaniu swojego samochodu do podróży. Przepisy nakładają na nas obowiązek odśnieżenia swojego samochodu, zadbajmy również o czyste szyby i reflektory. Należy również sprawdzić oświetlenie i stan płynów eksploatacyjnych, a przede wszystkim tak ważnego w tym czasie płynu do spryskiwaczy.

Tekst: KWP Opole

Do dachowania hondy doszło na DK46 Opole-Ozimek w miejscowości Lędziny. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

11049
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

W piątek 25 listopada o godzinie 22:15 dwa zastępy z JRG Krapkowice oraz zastęp z Ochotnicza Straż Pożarna w Krępnej zostały zadysponowane

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada około godziny 13:50 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na 273 km A4 w kierunku Katowic.

Z ostatniej chwili

W sobotę, 26 listopada rano w Pisarzowicach w powiecie krapkowickim zderzył bus zderzył się z samochodem ciężarowym.

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada po godzinie 22:00 do służby ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku DK 46 w pobliżu miejscowości Ścibórz.