Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

TRUDNE WARUNKI DROGOWE NA OPOLSZCZYZNIE

Ostatnie dni obfitują w opady śniegu. Wiążą się z tym trudne, zimowe warunki na drogach. Podpowiadamy jak się zachować

wypadeki, trudne warunki ,a drogach, wypadki na śniegu, wypadki, slisko, dużo wypadków, strona z wypadkami,

Ostatnie dni obfitują w opady śniegu. Wiążą się z tym trudne, zimowe warunki na drogach. Podpowiadamy jak się zachować w takiej sytuacji oraz jak przygotować swój samochód do jazdy w takich warunkach. Przeczytajcie nasze rady i z poszanowaniem przepisów drogowych oraz ograniczeń prędkości, ruszajcie bezpiecznie w trasę.

Zima to trudny czas dla wszystkich zmotoryzowanych. Częstym zjawiskiem jest zalegający śnieg na jezdni czy też oblodzenia. Zima to taka pora roku, w trakcie której powinniśmy do czasu planowanej trasy dodać trochę minut na bezpieczne dotarcie do punktu docelowego. Dlatego warto wcześniej zaplanować podróż i przygotować nasz pojazd na drogę.
Nie zapominajmy, że nie tylko my korzystamy z jezdni. W czasie gorszej widoczności, przed wyjściem z pojazdu warto założyć kamizelkę odblaskową, a jeżeli jej nie mamy warto w takową się zaopatrzyć.
Nigdy też nie podróżujmy zbyt blisko poprzedzającego nas samochodu – zachowajmy dystans. Przyda się on w sytuacji nagłego hamowania czy też wtedy gdy jest potrzeba rozpędzenia pojazdu przed zaśnieżonym wzniesieniem. Wybierając się w górzyste rejony, pamiętajmy o bardzo przydatnych łańcuchach na koła. Zwracajmy uwagę również na oznakowanie górskich tras – często na odcinkach dróg takie łańcuchy są wymagane.
Jeżeli nasz pojazd już utknął, a my nie możemy poradzić sobie z pokonaniem przeszkody wezwijmy pomoc. Najlepiej to zrobić za pośrednictwem nr alarmowego 112. Nie wychodźmy z pojazdu i nie zatrzymujmy na własną rękę pojazdów. Gwałtowne naciśnięcie na hamulec wystraszonego naszą reakcją innego kierowcy, może spowodować wpadnięcie w poślizg, a co za tym idzie doprowadzić do wypadku drogowego.
Przypominamy o prawidłowym przygotowaniu swojego samochodu do podróży. Przepisy nakładają na nas obowiązek odśnieżenia swojego samochodu, zadbajmy również o czyste szyby i reflektory. Należy również sprawdzić oświetlenie i stan płynów eksploatacyjnych, a przede wszystkim tak ważnego w tym czasie płynu do spryskiwaczy.

Tekst: KWP Opole

Do dachowania hondy doszło na DK46 Opole-Ozimek w miejscowości Lędziny. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

11177
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 12:13 wpłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o pożarze budynku w Prószkowie na rynku.

Wiadomości

Sześć zastępów straży pożarnej zadysponowano dzisiaj (29.03) do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Goli Grodkowskiej.

Z ostatniej chwili

Policjanci z Krapkowic zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa mężczyznę i kobietę, podejrzanych o kradzieże w jednej

Wiadomości

W Zespole Szkół Nr 3 w Sławięcicach odbyło się ślubowanie klas mundurowych oraz mianowanie na wyższe stopnie kadeckie.