Z ostatniej chwili

Trudna przeprawa ZAKSY w Turcji

Tie-breakiem zakończył się mecz 2. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a Ziraatem Bankassi Ankara.

siatkówka, CEV Champions League Volley, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Ziraat Bank Ankara

Tie-breakiem zakończył się mecz 2. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a Ziraatem Bankassi Ankara.

Niestety mimo walki musieliśmy uznać wyższość gospodarzy.

Mecz w Ankarze rozpoczęliśmy składem: Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, David Smith, Dmytro Pashytskyy, Radosław Gil i Erik Shoji (libero).

Spotkanie rozpoczęło się po myśli naszego zespołu, mecz efektownym zagraniem z lewego skrzydła otworzył Bartosz Bednorz, kontra zwieńczona zagraniem Łukasza Kaczmarka, a następnie punktowy blok Bartosza Bednorza dały nam zaliczkę na starcie (0:3). Idąc za ciosem nasz kapitan popisał się celnym zagraniem z drugiej linii, a przy serii znakomitych zagrywek Bartosza Bednorza i błędach rywali dystans wzrósł (2:7). Miejscowych ratowały ataki Andersona, jednak to cierpliwa gra kędzierzynian przynosiła oczekiwane rezultaty (8:12). W tej odsłonie nie brakowało długich, widowiskowych wymian, te na korzyść naszego zespołu rozstrzygał szczelny blok. Na prawym skrzydle pewnie punktował Łukasz Kaczmarek, potknięć na siatce nie ustrzegł się Camejo i to nasz zespół prowadził 16:11. Siatkarze Ziraatu poprawili nieco swoje noty w bloku, niwelując dystans w końcówce i zmuszając trenera Sammelvuo do reakcji (17:18). Po wznowieniu rywalizacji nasz zespół z trudnego ustawienia atakiem ze środka wyprowadził David Smith. Niestety nie obyło się bez nerwowości i przy zagrywce Andersona gospodarze wyszli na prowadzenie (20:19). Sytuację po raz kolejny odwrócił as serwisowy Davida Smitha, na ataki naszego zespołu ze środka odpowiada Camejo (23:23). W końcówce rozstrzyganej na przewagi gospodarze wyprowadzili ważną kontrę i niestety prowadzili 25:24, partię zakończył autowy atak Bartosza Bednorza (26:24).

Kolejny fragment meczu to gra na styku od pierwszych akcji, w dłuższych wymianach gospodarze mogli liczyć na zagrania Andersona, nasz zespół odpowiadał atakami duetu Kaczmarek/ Bednorz (7:7). Rywalizacja punkt za punkt utrzymywała się, kolejne punkty na konto kędzierzynian zapisywali Bartosz Bednorz z Davidem Smithem (12:12). Niestety w szeregi naszego zespołu wkradły się błędy własne, a seria zagrywek Ter Maata wyprowadziła Ziraat na prowadzenie 15:12. Serię przeciwnika skutecznym atakiem na potrójnym bloku przerwał Aleksander Śliwka, a wygrana rywalizacja Łukasza Kaczmarka na siatce z Camejo dała nam kontakt punktowy (15:14). Nie był to koniec problemów naszego zespołu w przyjęciu i ponownie musieliśmy gonić rywala (18:15). Kolejne ataki Łukasza Kaczmarka, czy kontrataki przy zagrywkach Bartosza Bednorza poprawiły naszą sytuację w końcówce. Przy stanie 20:19 to trener gospodarzy postanowił interweniować. W trudnych sytuacjach mogliśmy liczyć na skuteczność naszego kapitana, jednak wciąż to ZAKSA musiała gonić rywala. Czujna gra Turków w bloku poskutkowała, a seta zakończył Anderson (25:22).

Wzorem odsłony premierowej trzeciego seta rozpoczęliśmy od kilkupunktowej zaliczki (2:5). Pojedynczy blok Łukasza Kaczmarka na Camejo zwiększył przewagę do czterech oczek (4:8), chwilę później seria zagrywek miejscowych pozwoliła Turkom odrobić dwa oczka. Niestety na skuteczności nie tracił Anderson, doprowadzając do wyrównania (10:10). Tym razem kędzierzynianie przetrzymali napór ze strony rywala, chwilę później ustawienie z Łukaszem Kaczmarkiem w polu serwisowym i kolejne kontrataki kończone przez Bartosza Bednorza uspokoiły nieco sytuację (13:16). W sytuacyjnej piłce na siatce dobrze zareagował Radosław Gil i prowadziliśmy 17:13. Sprytnie blok rywala mijał Aleksander Śliwka, dodatkowo nasz zespół uaktywnił się w bloku i prowadziliśmy w końcówce 21:15. Tej szansy nasz zespół nie wypuścił z rąk, Łukasz Kaczmarek zapunktował jeszcze zagrywką (17:24). To właśnie nasz atakujący zakończył seta (18:25).

Również kolejny fragment spotkania rozpoczął się lepiej dla podopiecznych Tuomasa Sammelvuo. Kolejne ataki Bartosza BednorzaAleksandra Śliwki umacniały nas na prowadzeniu (2:5). Kędzierzynianie prowadzili już 7:3, jednak zryw miejscowych wyrównał nieco stan (10:12). Celny serwis Davida Smitha i czujna gra naszego zespołu w bloku pozwoliły nam odbudować czteropunktowy dystans (10:14). Po tureckiej stronie siatki niezmiennie nie zawodził Anderson, liderowi Ziraatu odpowiadał Łukasz Kaczmarek i to ZAKSA utrzymywała się na prowadzeniu. Miejscowi coraz częściej się mylili, a te potknięcia kędzierzynianie wykorzystywali bezbłędnie (14:20). W kluczowej fazie seta nie do zatrzymania byli Łukasz Kaczmarek i Bartosz Bednorz, których ataki przybliżały nas do tie-breaka (16:22). Losy seta próbował jeszcze przedłużyć Anderson (19:24), atak Łukasza Kaczmarka dopełnił jednak formalności (19:25).

Decydująca partia to wymiana sił w ataku od pierwszych akcji i pokaz siły obu ekip w polu serwisowym (4:4). Niestety ustawienie z Ter Maatem na zagrywce sprawiło nam nieco problemów, dodatkowo gospodarze uaktywnili się w bloku i to Ziraat odskoczył na kilka oczek. Po przerwie na żądanie trenera Sammelvuo miejscowi pomylili się, punktowym blokiem popisał się Aleksander Śliwka i odzyskaliśmy kontakt punktowy (7:6). Przy zmianie stron boiska niezmiennie w lepszej sytuacji był Anderson i jego koledzy (8:6). Cierpliwa gra kędzierzynian po raz kolejny poskutkowała, pewnie blok rywali obijał Aleksander Śliwka, sytuacyjną piłkę skończył Łukasz Kaczmarek i było po 9. Przy wymianie sił w ataku kolejno odzyskiwaliśmy i traciliśmy jednopunktowe prowadzenie (11:12, 13:12). Niestety mimo walki ten set padł łupem gospodarzy (15:12)

Ziraat Bankasi Ankara – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

(26:24, 25:22, 18:25, 19:25, 15:12)

Źródło Zaksa

776

Informujemy, że w dniu 26 kwietnia 2024r. Rada Nadzorcza ZAKSA S.A. podjęła uchwałę powołując na Prezesa Zarządu dotychczas pełniącą

Wiadomości

1500 kilometrów - taka odległość dzieliła Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu od osoby, która potrzebowała pomocy.

ZAKSA S.A. informuje o rozwiązaniu umowy z Grupą Azoty. Na chwilę obecną sytuacja finansowa klubu jest stabilna, a Zarząd we współpracy

Z radością informujemy, że doświadczony środkowy – David Smith również w kolejnym sezonie będzie bronił barw Grupy Azoty ZAKSY