Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Transgraniczny przewóz odpadów bez wymaganego oznakowania.(Zdjęcia)

10 000 zł kaucji oraz wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą w tej wysokości,

Transgraniczny przewóz odpadów bez wymaganego oznakowania.(Zdjęcia)

10 000 zł kaucji oraz wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą w tej wysokości, to konsekwencje ujawnionych podczas kontroli drogowej nieprawidłowości popełnionych przez słowackiego przewoźnika przy międzynarodowym przewozie odpadów. Kontrolę przeprowadzili 12 marca br. inspektorzy z kędzierzyńsko – kozielskiego Oddziału Wydziału Inspekcji WITD w Opolu. Analiza okazanych przez kierowcę dokumentów oraz kontrola towaru znajdującego się ładowni wykazała, że pojazdem transportowane są odpady o kodzie 20 01 10 (odzież). Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przypadku pojazdów przeznaczonych do transgranicznego transportu odpadów, pojazd powinien zostać oznaczony białą tablicą, na której umieszcza się wielką literę ”A” koloru czarnego. Kontrolowany pojazd nie posiadał takiego oznakowania, za co zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym przewidziana jest kara w wysokości 10 000 zł. Po uiszczeniu kaucji oraz prawidłowym oznakowaniu pojazd został dopuszczony do dalszej jazdy.

Źródło WITD w Opolu

1389
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Przejazd zestawu załadowanego drewnem, ważącego ponad 60 t (zamiast dopuszczalnych 40 t) zakończyli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego

Wiadomości

Rumuński przewoźnik posługując się fałszywymi świadectwami ATP wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy artykułów szybko psujących się.

Wiadomości

52,5 tony zamiast dopuszczalnych 40 ważył pojazd przewożący drewno zatrzymany do kontroli na opolskim odcinku Autostrady A4.

Wiadomości

Ponad połowa ze skontrolowanych busów okazała się przeładowana a rekordzista ważył 5,8 t zamiast dopuszczalnych 3,5 t. Inspektorzy z WITD